Przez rok jadł tylko ziemniaki. Imponujący efekt diety

Przez rok jadł tylko ziemniaki. Imponujący efekt diety Źródło: pxhere/cc0

Mężczyzna zdecydował się, że przez rok będzie jadł jedynie ziemniaki. Okazało się, że pomogło mu to wyleczyć okropną nadwagę, zadziwiająca metamorfoza.

Ziemniaki to świetne źródło skrobi oraz witamin, ponadto, jeśli nie są robione na głębokim tłuszczu, nie są tuczące, a przy tym są bardzo sycące. Jednak pewien mężczyzna bardzo wziął to sobie do serca i postanowił, że będzie się żywił tylko i wyłącznie nimi i to przez cały rok.

Przez rok jadł tylko ziemniaki. Zaskakująca dieta

Andrew Taylor z Melbourne w Australii był uzależniony od fast foodów, tak zwanego "śmieciowego jedzenia" i słodyczy. W wyniku niezdrowego odżywiania dobił do wagi 152 kilogramów. W efekcie nabawił się bólu stawów i kręgosłupa. Cierpiał z powodu fatalnego samopoczucia, niemal zachorował na depresję.

Wraz z rozpoczęciem roku postanowił się wziąć za siebie. Od 1 stycznia postanowił, że będzie jeść tylko ziemniaki. Wynikało to z tego, że w postanowieniu zapisał sobie, że ograniczy dietę do jednego produktu. Wielu znajomych i lekarzy odradzało mu tę decyzję, ale stwierdził, że w swojej sytuacji wiele nie ryzykuje. Wyboru dokonał po odpowiednio długich poszukiwaniach. Dowiedział się, że ziemniaki dostarczają wielu podstawowych substancji potrzebnych do funkcjonowania organizmowi.

Zaczął więc wcielać swój plan w życie. Dziennie zjadał od trzech do czterech kilogramów ziemniaków. Całkowicie zrezygnował z dodatków takich jak cebula, skwarki, czy śmietana. Starał się jeść do syta, ponadto zabierał jedzenie ze sobą z domu, w razie jakby złapał go głód z dala od jego domu.

Obawy o zdrowie Andrew. Czy na pewno taka dieta nie jest niebezpieczna?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minął rok od kiedy rozpoczął dietę i wtedy okazało się, że stracił przez ten czas 52 kilogramy. Wiele osób obawiało się, że przy mało zróżnicowanej diecie może zabraknąć mu wielu podstawowych składników odżywczych, co negatywnie odbije się na jego zdrowiu. Ten jednak przyznał, że cały czas konsultował dietę z zaufanym lekarzem.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
2. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

- Dzięki ziemniaczanej diecie moje zdrowie się poprawiło. Miałem wysoki poziom cholesterolu, a teraz jest on niski. Wyrównało się także moje ciśnienie krwi i unormował się poziom cukru. Regularnie robię badania krwi i za każdym razem są one lepsze - wyznał Andrew Taylor. Nie warto więc podejmować diety, bez konsultacji ze specjalistą.

fot. Facebook/Andrew Taylor

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  2. Akcyza obejmie kolejny produkt. Resort ROZWŚCIECZYŁ tysiące Polaków
  3. Syn Janowskiego przekazał dramatyczne informacje. Do szpitala trafiła była żona muzyka
  4. Tragedia w polskim szpitalu podczas porodu. Nie żyje mama czwórki dzieci
  5. Twoje ucho wygląda tak jak na zdjęciu? Możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie, natychmiast idź do lekarza

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News