Biedronka ma ogromne problemy. Chodzi o ziemniaki

Biedronka ma ogromne problemy. Chodzi o ziemniaki Źródło: Pixabay/Couleur

Ziemniaki w Biedronce cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, bowiem są smaczne, a do tego tanie. Wszystko może się zmienić, a sieć musi się zmierzyć z kłopotami. Już niedługo klienci mogą się mocno zdziwić.

Ziemniaki w sieci sklepów Biedronka nie będą już sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Brytyjski premier Noris Johnson zapewnia, ze Zjednoczone Królestwo już 31 października opuści Unię Europejską. W dalszym ciągu nie ma jednak żadnej umowy, która potwierdzałaby jego słowa. Biedronka nie może już znieść niezdecydowania brytyjskiego rządu i zapewnia, że z dniem 1 listopada przestanie skupować tamtejsze ziemniaki. 

Ziemniaki w Biedronce nie będą już takie same?

Brytyjczycy już 3 lata temu zadecydowali w referendum, że nie chcą dłużej być w Unii Europejskiej. Od tego czasu rząd Zjednoczonego Królestwa nie ustalił jednak większych konkretów i sprawa ciągle pozostaje w zawieszeniu. Premier Wielkiej Brytanii, Noris Johnson, cały czas zapewnia, że od 31 października Brytyjczycy nie będą już przynależeć do UE. Oznacza to, że od 1 listopada umieszczenie ziemniaków na półkach sklepowych byłoby nielegalne. 

- To pierwszy rzeczywisty wpływ finansowy, jaki wywarł na nas brexit. Jeśli dojdzie do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy, to posiadanie przez Biedronkę na półkach ziemniaków z naszego kraju byłoby nielegalne od 1 listopada - powiedział Fresh Produce Journal, przedstawiciel brytyjskiej firmy eksportowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele komplikacji przez jeden kraj

Niezdecydowanie Brytyjczyków w sprawie brexitu skutkuje tym, że wiele firm wycofuje się ze współpracy z przedsiębiorcami z Wielkiej Brytanii. Sieć sklepów Biedronka również do nich należy i poinformowała, że z dniem 15 października kończy przyjmowanie ziemniaków ze Zjednoczonego Królestwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Żona Janowskiego zaatakowała Agnieszkę Woźniak-Starak. To był cios poniżej pasa
2. Pilny apel polskiej policji. Wyszedł na grzyby, jego koszmar trwa już trzeci dzień

Producenci z Wielkiej Brytanii stają przed poważnym problemem, bowiem Polska była jednym z ważniejszych rynków zbytu. Eksporterzy zaczęli już anulować zamówienia od rolników. Wygląda na to, że niezdecydowanie brytyjskiego rządu w sprawie brexitu może już w najbliższych tygodniach poważnie odbić się na ich gospodarce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadchodzi KONIEC dobrych lat dla emerytów. Teraz będzie już tylko gorzej 
  2. Przeżyła koszmar w polskim szpitalu. Lekarz podczas porodu urwał główkę jej dziecka
  3. Rewolucyjny przepis na kotlety mielone. Podniebienie eksploduje z rozkoszy
  4. Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy
  5. U ciężarnej kobiety zdiagnozowano paskudny nowotwór. Finał tej historii wyciska łzy z oczu

źródło: Fakt

Następny artykuł