Tak podane ziemniaki pomagają nie tylko ekspresowo schudnąć. Efekty są powalające

Tak podane ziemniaki pomagają nie tylko ekspresowo schudnąć. Efekty są powalające Źródło: Unsplash/ Eiliv-Sonas Aceron

Ziemniaki to obowiązkowy dodatek do posiłków w każdym polskim domu. Niezależnie od formy są bardzo popularną częścią wielu dań. Niewiele osób wie, że tak podany ziemniak może mieć wiele właściwości odżywczych.

Ziemniaki dla wielu Polaków to podstawowy produkt, niezbędny w przygotowaniu obiadu. Klasyczny polski schabowy nie obejdzie się bez towarzyszących mu na talerzu młodych ziemniaczków posypanych koperkiem. Okazuje się, że mają one jeszcze więcej właściwości odżywczych niż wszyscy się spodziewali.

Ziemniaki klasykiem polskiej kuchni

Ziemniaki stały się klasykiem polskiej kuchni, który dodawany jest do większości mięsnych potraw. Nic w tym dziwnego, ponieważ ich smak idealnie komponuje się z wieloma produktami.


Wszyscy znają jednak standardową wersję, w której spożywa się obrane z łupin bulwy. Wygląda jednak na to, że obierki, które zwykle wyrzucane są do śmietnika, stanowią źródło wartości odżywczych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ziemniaki w nowej wersji

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że skórki ziemniaczane są jadalne a dodawanie ich do posiłków korzystnie wpływa na nasz organizm. Po pierwsze pomagają schudnąć w ekspresowym tempie, bo nie dość, że zawierają mniej tłuszczu i sodu niż pozostała część bulwy, to jeszcze pozwalają zaspokoić głód na długi czas. Zapobiegają również napadom łaknienia, które często odpowiedzialne są za nadwagę.

Skórki ziemniaczane pozytywnie wpływają także na układ odpornościowy. Dzieje się tak dzięki temu, że zawierają w sobie witaminy C i B oraz składniki mineralne, takie jak wapń, żelazo, jod.
Co może zaskakiwać ziemniaki są antidotum na problemy ze skórą. Nacieranie świeżo obraną skórką ziemniaka cieni pod oczami czy przebarwień może mieć łagodzący wpływ. W takiej wersji stanowi również remedium na drobne oparzenia, ponieważ działa przeciwbakteryjnie i kojąco.

Potrafi także wspaniale nawilżyć skórę i nadać jej młodzieńczego blasku.
Jak widać, ziemniaki zaskakują swoimi odżywczymi właściwościami. W obliczu wyżej wymienionej listy zalet, być może wiele osób przestanie obierać bulwy ze skórki, a dzięki temu wykorzysta całe dobro oferowane nam przez te rośliny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Księżnej Kate! Teraz każda kobieta chce tego używać
  5. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  6. Magda zauważyła dziwne zachowanie swoich sąsiadów. Gdy poszła w odwiedziny, odkryła ich najintymniejszy sekret

Źródło: Wirtualna Polska ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News