Rafał Ziemkiewicz być może będzie zmuszony do wpłacenia sumy pieniężnej na muzułmańskich uchodźców albo Żydów. Wszystko przez to, że prawicowy publicysta został pozwany przez partię Razem.

Lewicowi aktywiści postanowili pozwać Rafała Ziemkiewicza za to, że ten nawoływał do delegalizacji tej formacji za to, iż według niego partia propaguje totalitarną ideologię komunistyczną. Jeśli sąd zdecyduje, że partia Razem ma rację, to publicysta będzie musiał zapłacić za zniesławienie. Aktywiści urządzili głosowanie. Internauci mogą wybrać cel, na który Ziemkiewicz będzie musiał przelać pieniądze. Oczywiście, tylko jeśli sąd uzna rację partii Razem.

Ziemkiewicz napisał:

– W odpowiedzi na wyjątkowo bezczelny apel skrajnie lewicowej partii „Razem” (która, wobec konstytucyjnego zakazu propagowania w RP totalitarnej ideologii komunistycznej powinna być w ogóle zdelegalizowana) o sekowanie i otaczanie ostracyzmem organizacji odwołujących się do polskiej tradycji narodowej, apeluję do wszystkich instytucji państwowych i samorządowych, mediów i wszystkich ludzi przyzwoitych o bojkotowanie tej odrażającej formacji. wiąc językiem analogicznym do oświadczeń „Razem” – w polskim życiu publicznym nie może być miejsca dla marksistów, leninistów, trockistów, maoistów i innej czerwonej swołoczy oraz zwykłych ulicznych bandytów, atakujących manifestacje patriotyczne. Myślę też, że 17 września to właściwa data aby wystąpić ze społeczną inicjatywą zdelegalizowania postbolszewickiej, organizacji, której istnienie w Polsce, tak doświadczonej przez czerwony terror, narusza konstytucję i przede wszystkim poczucie elementarnej przyzwoitości. Jeśli ktoś zechce ubrać ten apel w stosowną formułę prawną i wszcząć odpowiednie kroki – może być pewien mojego poparcia.

Odpowiedź Razem. 

– Nie możemy się zdecydować, na jaki szczytny cel RAZ powinien wpłacić pieniądze po przegranym procesie. Pomóżcie nam wybrać, głosując emotikonami. Znany warszawski rolnik i fantasta, Rafał Aleksander Ziemkiewicz, w obronie swoich skrajnie prawicowych kolegów zapędził się trochę za daleko. Ziemkiewiczowi nie spodobała się nasza kampania piętnująca współpracę instytucji publicznych z neofaszystami, więc postanowił nas zniesławić. W medialnych wystąpieniach kłamie, że jesteśmy organizacją „propagującą totalitarną ideologię komunistyczną” a tym samym łamiemy art. 13 Konstytucji RP, po czym domaga się delegalizacji Razem. Nie uwierzymy, że polonista wykształcony na Uniwersytecie Warszawskim nie rozróżnia podstawowych doktryn politycznych. Za kłamstwa na nasz temat Rafał Ziemkiewicz powinien zapłacić. Dlatego pozywamy go o zniesławienie – pisze partia Razem.

Poniżej przedstawione przez Razem cele:

  • Fundacja Refugee.pl
  • Grupa Edukatorów Seksualnych „Ponton”
  • Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Kruszynianach
  • Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej
  • Żydowski Instytut Historyczny
  • Miłość Nie Wyklucza

ziemkiewicz-razem

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również