Ziemkiewicz grzmi na PiS. Ten wpis dziennikarza podbija internet

Ziemkiewicz grzmi na PiS. Ten wpis dziennikarza podbija internet

Dziennikarz Rafał Ziemkiewicz postanowił w kilku akapitach podsumować obecną sytuację na arenie politycznej. Ziemkiewicz skupił się głównie na wytknięciu PiS błędów i wytłumaczeniu, dlaczego partia rządząca tak szybko generuje niezadowolenie i dlaczego poparcie PO tak bardzo wzrosło. Wpis dziennikarza stał się już bardzo popularną prognozą polityczną w sieci.

Ziemkiewicz w swoim facebookowym poście nie szczędził krytyki pod adresem ekipy rządzącej. Jak zaznaczył, "po raz pierwszy odkąd rządzi, PiS zaczął irytować normalnych ludzi". Zdaniem dziennikarza winne są dwie sprawy - zamieszanie wokół Misiewicza i walka przeciw kandydaturze Donalda Tuska.

 - Pierwszą ludzie odbierają prosto: pan minister ma ulubieńca, ulubieniec nie ma studiów, jest, relata refero, zwykłym gówniarzem, któremu odbija, każe sobie salutować, rozbija się służbowym wozem po knajpach, a minister go usadza na różnych synekurach, nawet łamiąc prawo. (...) Z kolei w sprawie Tuska rząd kompletnie nie potrafił swojego postępowania ludziom racjonalnie wytłumaczyć. Nie twierdze zresztą, że takie wytłumaczenie w ogóle jest - ja go, prawdę mówiąc, nie widzę - komentuje Ziemkiewicz.

W podsumowaniu swojego wpisu dziennikarz zaznacza, że niezadowolenie społeczeństwa PiS ściągnął na siebie jedynie "z własnej głupoty". Ziemkiewicz podkreśla też, że "jeśli ktoś chce, to niech mu wierzy, nie chce, jego sprawa". Publicysta zaznaczył jednak, że jego zdaniem utrzymanie obecnego kursu politycznego rządu PiS prowadzi jedynie do utraty przez niego władzy.

źródło: facebook.com/rziemkiewicz
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News