Przyjazd Donalda Tuska na przesłuchanie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wzbudził ogromne emocje. Nie tylko wśród manifestujących wobec niego poparcie lub niechęć obywateli. W spór włączyli się znani publicyści i politycy.

Rafał Ziemkiewicz znany jest z kontrowersyjnych komentarzy. Nie tak dawno pisaliśmy o jego ostrej wypowiedzi pod adresem Anny Dereszowskiej oraz krytyce, jakiej poddał PiS. Teraz publicysta odpowiada na atak Borysa Budki. W znacznie ostrzejszym tonie, niż napisany przez posła komentarz.

Obiecywał cwaniaczek autostrady, a odkąd mu zabrali koguta, sam woli pociągiem…” – od tego tweeta Rafała Ziemkiewicza zaczął się spór. Do wpisu publicysta załączył zdjęcie Donalda Tuska. W ten sposób chciał odnieść się do przyjazdu przewodniczącego Rady Europy na przesłuchanie w warszawskiej prokuraturze. Niedługo po tym do tweeta odniósł się Borys Budka, rozpoczynając konflikt.

Zakompleksiony facet pisze per cwaniaczek o byłym premierze i przewodniczącym Rady Europejskiej – napisał o Ziemkiewiczu poseł.

Publicysta nie pozostał dłużny Budce. Zaatakował go w sposób jeszcze bardziej obraźliwy.

A w ogóle to niby dlaczego miałbym być zakompleksiony? Czy ja jestem łysym kurduplem o piskliwym głosie, który karierę zrobił dzięki partii? – pytał Ziemkiewicz.

Ostatni do tej pory cios w walce zadał Budka, który w komentarzu zamienił kontekst tweeta publicysty.

Przepraszam, pan prezes ma włosy! Proszę nie obrażać. Bo TVPiS bana zrobi. I znowu Republika zostanie ;) – napisał Budka.

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/854588263960588288

https://twitter.com/bbudka/status/854746176800817154

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/854750639297003523

 

...

Zobacz również