Temat byłego prezydenta Lecha Wałęsy nadal odbija się głośnym echem. Swój komentarz w sprawie zostawili dziennikarze: Rafał Ziemkiewicz oraz Tomasz Lis. Ten pierwszy ma nadzieję, że „Matka Boska da Wałęsie po mordzie”.

– Mam nadzieję, że Matka Boska mu da po mordzie teraz za to wielokrotne krzywoprzysięstwo – mówił Ziemkiewicz w TVP Info.

– Jeżeli się dzisiaj wie, że prawdopodobnie kopie tych dokumentów – bo jest taki ślad NRD-owski – więc można podejrzewać, że w wielu zachowaniach, nie tylko krajowych, zachowanie Lecha Wałęsy zgodne z oczekiwaniami Moskwy, mogło być wywołane szantażem, że te teczki wyjdą na światło dzienne – dodał.

Za byłym prezydentem murem stoi m.in Tomasz Lis, serwis Onet.pl oraz Gazeta Wyborcza, które uruchomiły akcję „Solidarni z Lechem”.

– Do Lecha Wałęsy. Proszę się nie przejmować małymi ludźmi. Jest Pan wielkim patriotą i wielkim bohaterem. Są tacy, którzy Panu tego nigdy nie wybaczą. Ale miliony Polaków mają dla Pana wielki szacunek i odczuwają wielką wdzięczność – napisał Lis.

W tekście „Wałęsę mogą pocałować. Wiemy gdzie” pisze:

– Nie wiem co Lech Wałęsa robił, a czego nie robił na początku lat 70-tych. Nie bardzo mnie to zresztą interesuje. Interesuje mnie to co Wałęsa zrobił dla wolnej Polski. A zrobił więcej niż ktokolwiek inny. Przede wszystkim, doprowadził do wielkiego zwycięstwa bez jednego wystrzału, bez krwawej jatki. Doprowadził więc do chyba największego tryumfu w polskiej historii. Za to należy mu się pomnik. I wdzięczność. A przede wszystkim szacunek.

https://youtu.be/zwqzVWsWmyg

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również