Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz m.in. TV Republiki, stwierdził na jednym z portali społecznościowych, że bycie samotnie wychowującą dzieci matką to wynik rozwiązłości seksualnej kobiety. Wpis dziennikarza oburzył nie tylko jego przeciwników ale także osoby, które dotychczas zgadzały się z większością jego poglądów. Ziemkiewicz odniósł się do zarzutów części internautów. 

Wpis dziennikarza odnosi się do problemu pracujących samotnych matek wychowujących jedno dziecko, które nie mogą liczyć na świadczenie „500 zł na dziecko”, z uwagi na „zbyt duże” zarobki (próg w przypadku jednego dziecka to 800 zł na osobę).

Sprawa budzi o tyle większe kontrowersje, że w przypadku posiadania przynajmniej dwójki dzieci próg ten nie obowiązuje i ze świadczenia może skorzystać osoba, która zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Słowa Ziemkiewicza wzbudziły oburzenie wśród osób śledzących jego profil na portalu społecznościowym. Co ciekawe, swoje oburzenie wyrazili również internauci, którzy przyznają, że z większością poglądów dziennikarza się zgadzają.

 

 – Lubię Pana opinie, ale tu Pan przegiął. Chodzi przecież o matki, zostawione przez gnojów, którzy nie płacą… – napisał internauta w odpowiedzi na wpis dziennikarza.

 – Moja siostra jest wdową po żołnierzu z Afganistanu, sama wychowuje dziecko. Nie jest pan mężczyzną w żadnym calu, a świnią – napisała jedna z internautek.

Jeden z oburzonych internautów przypomniał inny wpis Ziemkiewicza, w którym ten sugerował, że seksualne wykorzystywanie nietrzeźwych kobiet jest czymś naturalnym.

 – No cóż, jeśli ktoś nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej to niech pierwszy rzuci kamień – napisał w przeszłości Ziemkiewicz.

Wcześniej, podobne kontrowersje wywołały słowa rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, która pytana przez dziennikarzy o problem samotnych matek wykluczonych ze świadczenia „500 zł na dziecko”, stwierdziła, że „by załapać się na to świadczenie mogą postarać się o drugie dziecko”.

Ziemkiewicz odniósł się do zarzutów.

 – PO i jej nowoczesny klon starają się przelicytować PiS w tym, co jeszcze kilka dni temu potępiały jako populizm, idiotyzm, rujnowanie Polski i sponsorowanie patologii (z uporem twierdząc, że każda pomoc kierowana do uboższych zostanie przepita). Skomentowałem to krótko: tylko patrzeć, jak zażądają po 500 zł także dla par bezdzietnych. Parę osób zwróciło mi uwagę, że mogą się nie ograniczać tylko dla par. Odpisałem, że mają rację – samotnym tez się przyda, kłusownictwo seksualne pochłania przecież kupę kasy. Cwaniacy od pp. Kijowskiego, Lisa etc. wycięli ten ostatni tłit na skrinie i urządzają właśnie hejt pod hasłem „Ziemkiewicz nazwał samotne matki seksualnymi kłusowniczkami”. Niby żadna historia, ale pouczająca – oni już nie potrafią nie kłamać. Dane z grudniowej telemetrii o spadku widowni Wiadomości TVP rok do roku ogłaszają jako dowód klęski nowej formuły (przypomnę, Marzena Paczuska została szefową redakcji 12 stycznia – a akurat oglądalność styczniowa jest dobra), zmyślają niestworzone rzeczy o ustawie policyjnej (choć to w istocie dzieło PO), branzlują się „zniewagą” o gorszym sorcie, którą też zmyślili, tak samo zresztą jak i „Polskę w ruinie”, i „ukryta opcję niemiecką”… I tak dalej, i tak dalej. Przydałby się jakiś dobry program badawczy, co się dzieje w tych sfrustrowanych mózgownicach i jak im ewentualnie pomóc – przekonuje Ziemkiewicz.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: rafał ziemkiewicz na tt / se 

Zobacz również