Rafał Ziemkiewicz zaatakował Tomasza Lisa za jego wpis o Zygmuncie Szendzielarzu „Łupaszce” w dniu jego pogrzebu. Były dziennikarz TVP napisał, że prezydent Andrzej Duda oddawał cześć mordercy cywilów.

Skąd to określenie Lisa? Dziennikarz odnosił się do masakry z czerwca 1944 roku w litewskiej wsi Dubinki, podczas której ludzie z oddziału Łupaszki w odwecie za mord na Polakach zabili 27 cywilów, w tym kobiety, dzieci i starców.

Szendzielarz, awansowany w dniu pogrzebu na pułkownika, dla wielu jest bohaterem za jego walkę z Sowietami i dowodzenie Żołnierzami Wyklętymi. Za działalność w podziemiu antykomunistycznym został skazany na wielokrotną karę śmierci i zabity w więzieniu na Mokotowie 8 lutego 1951 roku. Nie prosił o łaskę.

– Prezydent RP oddawał dziś cześć mordercy cywilów, Łupaszce. Takie PIS-owskie „przywracanie godności” – napisał Tomasz Lis.

Wpis znalazł swoich zwolenników, jak i przeciwników. Najostrzej zareagował Rafał Ziemkiewicz, który stwierdził, że redaktor naczelny Newsweeka upadł niżej niż prostytutki.

– Lisie, idź na Poznańską, popatrz na te kobiety które tam czekają na klientów i zrozum, że sam upadłeś znacznie niżej – napisał Ziemkiewicz.

tomasz lis2

ziemkiewicz3

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również