Dziennikarz TVP Krzysztof Ziemiec pożegnał się z programem publicystycznym „Woronicza 17”. Jego miejsce zajmie były dziennikarz TV Republika i były członek PiS Michał Rachoń, który obecnie jest szefem publicystyki TVP Info.

– Dziękuję za troskę i wszystkim za ostatni rok, ale w tym paśmie już mnie nie będzie – skomentował Ziemiec.

Michała Rachonia mogliśmy oglądać w roli prowadzącego „Woronicza 17” już tydzień temu. Okazuje się, że zmiana nie była jednorazowa i były dziennikarz TV Republika na stałe zmienił Krzysztofa Ziemca.

Prowadzący wieczornych „Wiadomości TVP” zdołał uniknąć utraty pracy w związku ze zmianami wprowadzanymi przez nowego prezesa Jacka Kurskiego, ale musiał oddać program w TVP Info.

O Ziemcu było ostatnio głośno z racji jego nadinterpretacji, za którą przeprosił widzów TVP. Jak twierdzi, w związku z pomyłką wylano na niego wiadro pomyj.

– Chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelnością przekazanej przeze mnie informacji i użytym przeze mnie stwierdzeniu o pracy grafologów, którzy mieli zbadać materiały przekazane przez żonę generała Kiszczaka. Oświadczam, że moje i tylko moje, tzn napisane przeze mnie sformułowanie było NADINTERPRETACJĄ.
Zbyt daleko posuniętą ale opartą na słowach samego prezesa IPN który w ciągu dnia mówił tak ( fragm. depeszy PAP): „Osoba, która to widziała, jest pewna (autentyczności – PAP). Ta pewność wynika z wiedzy. Nasi archiwiści potrafią oceniać, znając inne tego typu materiały z naszych zasobów; zwracają uwagę na pewne cechy tych dokumentów, sposób ich sporządzania i na tym jest oparta ta opinia”. Zapewniam że to nie przekłamywanie czegokolwiek było moją intencją. A rzetelność zawsze była i jest dla mnie wyznacznikiem w dziennikarskiej pracy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również