Ziemiec ma dość. Prawie się popłakał

Ziemiec ma dość. Prawie się popłakał

Stosunek TVP do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jednoznaczny. Telewizja narodowa robi co może, aby przeszkodzić w promocji WOŚP, za co spotyka ją oraz jej prezenterów krytyka. Krzysztof Ziemiec twierdzi, że niesłuszna.

Wbrew oczekiwaniom, TVP zdecydowała się poinformować o zbiórce pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16,5 sekundy, jakie Krzysztof Ziemiec poświęcił na przekazanie informacji o kweście było dosłownie jedyną wzmianką w telewizji narodowej na temat WOŚP. To jednak nie wszystko.

W materiale TVP, który ukazał się w "Wiadomościach" w niedzielę, zmanipulowano obraz. Cenzury użyto w materiale dotyczącym młodych posłów Platformy Obywatelskiej, którzy popierają dalsze blokowanie mównicy w Sejmie.

Dziennikarze Wiadomości rozmawiali m.in. z posłem Arkadiuszem Myrchą. Ten wystąpił przed kamerami TVP w czarnej kurtce, na której miał naklejone serduszko WOŚP. Sęk w tym, że w materiale wyemitowanym w "Wiadomościach" serduszko zostało po prostu wymazane.

Prezenter "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec ze łzami w oczach zdradził, że jest "zmęczony hejtem", który spływa na niego w związku z WOŚP. Chociaż może być to nadinterpretacja, z udzielonych przez niego informacji można wywnioskować, że najwyraźniej nie utożsamia się z linią redakcyjną rządowej telewizji.  Ziemiec wyjaśnił, że prywatnie wraz z żoną wsparli WOŚP, a krytyka, która go dotyka  jest niesłuszna.

źródło: msn

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News