W Polsce nie dochodzi zbyt często do trzęsienia ziemi. Dlatego każdy przypadek, w którym ziemia się zatrzęsie, jest w naszym kraju niezwykły. Tym razem ziemia zatrzęsła się na tyle mocno, że zdarzenie to spowodowało obrażenia u wielu osób.

W nocy z środy na czwartek, ok. godziny 2.44 doszło do gwałtownego wstrząsu w kopalni Mysłowice. Ziemia zatrzęsła się na tyle mocno, że było to odczuwalne nie tylko w samej kopalni i na jej terenie, ale także w Sosnowcu i kilku innych pobliskich miastach.

W wyniku wstrząsu obrażenia odniosło 9 górników. Aż trzech z nich jest ciężko rannych. Początkowo wprawdzie mówiono o 7 osobach rannych, potem jednak okazało się, że do punktu ambulatoryjnego kopalni zgłosiło się jeszcze dwie osoby.

Nie wiadomo, czy obrażeń nie odniósł nikt z mieszkańców okolic kopalni. Na chwilę obecną media nie podają na ten temat żadnej informacji.

Pechowy dzień

To nie jedyny wypadek, do którego doszło w kopalniach w czwartek. W Polkowicach, w kopalni Rudna doszło do kolizji dwóch pojazdów pod ziemią. Po tym, jak się zderzyły, obrażenia odniosło 12 osób.

Rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego, Anna Tadla podała, że życiu górników z Mysłowic nie zagraża niebezpieczeństwo. Wydaje się, że podobnie jest w przypadku górników z Rudnej.

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

...

Zobacz również