Niebo nad północną półkulą Ziemi zmieniło kolor. Przerażający powód i straszne zdjęcia

Niebo nad północną półkulą Ziemi zmieniło kolor. Przerażający powód i straszne zdjęcia Źródło: youtube/Anna Liesowska

Ziemia jest poważnie zagrożona kolejnymi zmianami klimatycznymi. Odczuć to można w szczególności na północnej półkuli, w niektórych miejscach niebo zmieniło kolor. To efekt tragicznych wydarzeń na Syberii.

Ziemia znowu może odczuć zmiany klimatyczne. Ostatnia katastrofa ekologiczna na Syberii będzie miało groźny wpływ na klimat na całej planecie. Eksperci obawiają się, że do zmian może dojść zbyt szybko.

Niebo mieni się w dziwnych kolorach, a ziemia płonie. Ekologiczna katastrofa na Syberii

Na Syberii lasy płoną w ilościach hurtowych. Obecne rozmiary pożaru liczy się nawet na 4 miliony hektarów, czyli 30 tysięcy kilometrów kwadratowych - czyli tyle ile ma powierzchnia całej Belgii. Do akcji rzucili się strażacy z całej Rosji, nigdy w historii tego ogromnego kraju nie zmobilizowano tak dużo samolotów i śmigłowców gaśniczych - ale to wciąż za mało, aby opanować szalejący i wciąż rozprzestrzeniający się żywioł. Pomoc zaoferował nawet Donald Trump, choć USA samo zmaga się z pożarami na Alasce. Z powodów politycznych, prawdopodobnie Vladimir Putin nie przyjmie oferty pomocy od Stanów Zjednoczonych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Efekty pożarów lasów odczuje cała planeta. Dym z płonącej tajgi jest ogromny i pokonuje naprawdę duże dystanse - przez tysiące kilometrów dociera nawet do USA i Kanady. Zmiany odczuli nawet Niemcy. Do mediów i grup zajmujących się ochroną planety dotarły wieści z germańskiej Saksonii o zachodzie słońca w nietypowych odcieniach - pomarańczowym, fioletowym i czerwonym. Zmiana kolorów nieba była w wielu miejscach globu widoczna nawet za dnia, choć nie było to aż tak zauważalne, jak podczas zachodów.

Dzisiaj grzeje: 1. Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia
2. ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądze

Dym z powodu gigantycznej ilości CO2 jest silnie toksyczny dla ludzi. Obecnie najbardziej zagrożone są miasta na Syberii, gdzie niebo przebrało już niemal czerwony kolor. Według ekspertów możemy mówić o katastrofie globalnej - płonąca tajga wyemitowała to atmosfery 164 megatony CO2, czyli tyle ile produkuje 30 milionów aut w ciągu roku. Według części specjalistów, zmiany klimatyczne możemy odczuć jeszcze w tym roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka "Klanu" miała operacje plastyczne?  Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!" Przyznała się do WSZYSTKIEGO, żałuje ingerencji w twarz
  2. Legendarny polski aktor zmarł na chorobę, która zabija tysiące Polaków. To było prawdziwe piekło
  3. Gwiazda "M jak miłość" miała straszny wypadek. Niestety, nie zdążyła wyhamować, straciła życie niewinna istota
  4. Znany aktor odmówił intymnej sceny z Przybylską, bo miała opryszczkę. Ania objechała go tak, że aż go wryło w ziemię
  5. Koledzy gwałcili go kijem bejsbolowym, kazali udawać psa. Podano zatrważające szczegóły zbrodni, która wstrząsnęła Polską

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News