"Zielone ludziki" znowu w akcji! To koniec tego kraju

"Zielone ludziki" znowu w akcji! To koniec tego kraju Źródło:

Ponownie "zielone ludziki" wyszły na ulice. Opanowały miasto i szerzą chaos na ulicach miasta. To już koniec tego kraju, nie wiadomo co będzie z nim dalej.

W stolicy nieuznawanej przez żadne państwo Ługańskiej Republiki Ludowej na ulicę wyszły grupę dywersyjne, które można porównać do "zielonych ludzików" sprzed kilku lat. Sieją zamęt, obstawiają wszystkie ważne budynki i ludzie zaczynają się obawiać co za chwile się stanie. W Ługańsku prócz niezidentyfikowanych uzbrojonych ludzi można zobaczyć transportery i wozy bojowe przed budynkami administracyjnymi. Zablokowano telewizje, radio i nie ma łączności komórkowej w całym okręgu. Żołnierze nie mają na sobie żadnych znaków rozpoznawczych, a gdy są pytani, do jakich sił należą, nie chcą się przyznać i odmawiają komentarza. ZOBACZ TAKŻE: DO TEGO NIE CHCE PRZYZNAC SIE UKRAINA!

Uciszono media

Dziennikarze także nie mogli się zbyt wiele dowiedzieć. Miejscowa telewizja próbowała wyjaśnić co się dzieje na ulicach miasta, ale o godzinie 17 zdjęli ich z anteny. We wszystkich lokalnych stacjach telewizyjnych i radiowych trwała cisza. Wcześniej przywódca Ługańskiej Republiki Ludowej Igor Płotnicki wezwał uzbrojonych "zielonych ludzików", aby opuścili stolice. Jego apele zostały jednak zignorowane i według źródeł ukraińskich, po kilku godzinach sam przywódca ŁRL wraz z rodziną uciekł z Ługańska do Rosji.

Zamach stanu

Pierwsze komentarze mówią o tym, że doszło do zamachu stanu. Klika dni wcześniej Płotnicki zdymisjonował szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych samozwańczej republiki Igora Korneta. Powodem miało być wszczęte przeciwko niemu postępowanie karne, którego szczegółów jednak nie ujawniono. ZOBACZ TAKŻE: NAJGORSZE OBAWY NATO SIĘ SPEŁNIŁY. ROSJA TO ZROBIŁA Odwołany szef MSW zdementował te doniesienia. Zgodnie z jego wersją wydarzeń w nocy z poniedziałku na wtorek podległe mu siły zbrojne zlikwidowały groźną „ukraińską grupę dywersyjno-wywiadowczą”, która zamierzała przeprowadzić szereg aktów dywersyjnych i terrorystycznych na terenie Ługańskiej Republiki Ludowej. Kornet twierdzi, że większość dywersantów została zatrzymana lub zabita. Trwają jednak poszukiwania i zatrzymania innych członków grupy i ich pomocników, którym udało się zbiec. Nie wiadomo czy za tym zamachem nie stoi sam Kornet, który chcę przejąć władzę w ŁRL. Ługańska Republika Ludowa została utworzona 27 kwietnia 2014. 11 maja 2014 na jej terenie zorganizowano referendum, a 12 maja 2014 ogłoszono deklarację niepodległości. Ukraina kwalifikuje ŁRL jako organizację terrorystyczną. Różne doniesienia służb wywiadowczych potwierdzają, że Ługańska Republika Ludowa ma jasną hierarchię, kanały finansowania i dostawy broni z Rosji. Bojówki Ługańskiej Republiki Ludowej oskarżane są o liczne zbrodnie wojenne. Źródło: belsat.eu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News