Zielone ludziki? Zapomnijcie. Naukowcy z Oxfordu wyjaśniają jak NAPRAWDĘ wyglądają kosmici

Zielone ludziki? Zapomnijcie. Naukowcy z Oxfordu wyjaśniają jak NAPRAWDĘ wyglądają kosmici Źródło: fot. pixabay.com

Z racji tego, że do powszechnej informacji nigdy nie trafiły żadne oficjalne fotografie czy opisy istot pozaziemskich, nie wiemy, jak wyglądać naprawdę może inteligentne życie poza Układem Słonecznym. Przez lata narastały wokół tego mity, naukowcy z brytyjskiego Oxfordu tłumaczą jednak, jak najprawdopodobniej wyglądają kosmici. Wyniki ich pracy mogą zaskakiwać.

Przybysze z dalekich otchłani przestrzeni kosmicznej swoje przedstawienia mają jedynie w literaturze i filmach science fiction. W produkcjach dominuje ich antropomorficzna postać, często w kolorze zielonym lub niebieskim. W większości sytuacji mają także podobną do ludzkiej twarz i, choć odbiegającą nieco kształtem od naszej, podobną głowę. Wszystkie te obrazy stworzone są jednak na podstawie domysłów i ziemskiej wyobraźni, która ogranicza się jedynie do naszej planety. Odpowiedzi na pytanie, jak właściwie mogą wyglądać nasi kosmiczni sąsiedzi, szuka zespół astrobiologów z Uniwersytetu Oxfordzkiego pod kierownictwem Samuela R. Levina. - Podstawowym zadaniem dla astrobiologów jest myślenia o tym, jak mogłoby wyglądać życie pozaziemskie. Ale czynienie przewidywań o kosmitach jest trudne. Mamy tylko jeden przykład – życia na Ziemi – na podstawie którego możemy ekstrapolować. Wcześniejsze przewidywania astrobiologów były w dużej mierze mechaniczne, oparte na tym, co widzimy na Ziemi, i co wiemy o chemii, geologii i fizyce - tłumaczy Levin.

Ewolucja także w kosmosie

Badacze przyjęli założenie, że zarówno na Ziemi, jak i poza nią działa teoria ewolucji Darwina. Oznacza to, że na innych planetach, przystosowanych do utrzymywania życia, występują naturalne selekcja i dobór, który kształtuje wygląd żywych istot. Zespół przyjął także, że kosmici, o ile w ogóle istnieją, także przystosować się musieli do przyjmowania pokarmu, wydalania i rozmnażania. - Zakładając, że kosmici musieliby przejść poważne przemiany – tak jak większość gatunków na ziemi, można powiedzieć, że istnieje spory poziom prawdopodobieństwa, że wyglądaliby podobnie do nas - dodaje Samuel R. Levin. źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News