Zielone lekcje? Wycieczka przedszkolaków do cyrku? Nie, to tylko polski sejm (VIDEO)

Zielone lekcje? Wycieczka przedszkolaków do cyrku? Nie, to tylko polski sejm (VIDEO) Źródło:

Trwa właśnie 31. posiedzenie Sejmu. Jak można przeczytać na rządowej stronie, posłowie będą dziś zajmować się m. in. 6-latkami i likwidacją gimnazjów. Żeby lepiej zrozumieć ich sytuacje postanowili więc odegrać ich role.

Sejm zajmie się dzisiaj projektem ustawy likwidującej gimnazja oraz przywracającej 8-letnie podstawówki i 4-letnie gimnazja. Będzie również omawiany poselski projekt nowelizacji ustawy, który zakłada objęcie subwencją oświatową 6-latki niezależnie od tego czy pójdą do szkoły czy zostaną w edukacji przedszkolnej. Związane jest to ze zniesieniem od początku roku szkolnego 2016/2017 obowiązku szkolnego dla sześciolatków i koniecznością objęcia wychowaniem przedszkolnym czterech roczników uczniów zamiast, jak dotychczas, trzech.

Tematyka dzisiejszych obrad wyjątkowo udzieliła się posłom, którzy swoim zachowaniem postanowili wyrazić solidarność z 6-latkami i gimnazjalistami. W całej sali panował gwar jak na szkolnej stołówce. Posłowie opozycji przekrzykiwali się z marszałkiem i innymi. Nie zabrakło również skandowania haseł przez opozycję, biegania pomiędzy ławami czy komicznego zrywania się jak na komendę, kiedy z mównicy schodził Jarosław Kaczyński. Zobaczcie zresztą sami.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News