Nawałnice, które przeszły przez Polskę zebrały straszliwy plon. Tysiące ludzi odciętych od świata, ofiary w ludziach, wśród nich te najstraszniejsze – dwoje dzieci. Służby pracują pełną parą nad likwidacją szkód. W tym czasie posłanka PiS zachwyca się ocalałym krzyżem.

Awanturę na Twitterze wywołał komentarz posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej. Kobieta zachwyciła się zdjęciem wrzuconym przez internautkę na portalu Twitter. Zdjęcie przedstawia zrujnowany wichurą dom, przed którym stoi nietknięty żywiołem krzyż.

Fotografia na Twitterze pojawiła się z komentarzem „wymowne zdjęcie”. Zgodziła się z tym postem i dodała swój komentarz do sprawy.

– Widziałam bardzo wiele krzyży przydrożnych i kapliczek, wsród ogromu zniszczenia.
Drzewa i słupy energ. leżały a krzyże i kapliczki ocalały 
– napisała w odpowiedzi na wrzucone zdjęcie posłanka PiS.

Jej komentarz wywołał oburzenie wśród innych użytkowników Twittera. Zwrócili oni uwagę na to, że w krzyżach i przydrożnych kapliczkach nikt nie zamieszka.

– Krzyże i kapliczki zapewnią komuś dach nad głową? Ciepłą wodę? Prąd? To po co ci strażacy tak harują, może wystarczy się modlić? Żenujące – stwierdziła jedna z użytkowniczek Internetu.

Głos zabrali także członkowie Stowarzyszenia Młodzi Demokraci (młodzieżówki PO). Ironicznie odnieśli się oni do przypadku ministra Macierewicza, który na obszar działań wojska, pomagającego przy zniszczeniach pojechał osobiście. Jego samochód zakopał się w błocie i wyjechać musieli pomagać mieszkańcy.

– Niestety nad ministrem Macierewiczem Opaczność nie czuwała. Zakopał się w błocie. Pomogli ludzie, nie kapliczki – można przeczytać w komentarzu Młodych Demokratów na Twitterze.

...

Zobacz również

fot. twitter.com/AnnaMariaGL3
fot. twitter.com/JSzczypinska