Kierowana przez Jerzego Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku oprócz kwesty, prowadzi także licytacje cennych pamiątek od znanych osób. Licytowano medale olimpijskie i koszulki wielkich sportowców. W tym roku na aukcję trafiła m.in. suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej, ale także własność mężczyzny, który zginął w męczarniach. Decyzja organizatorów została szeroko skrytykowana.

Szok w polskim społeczeństwie wywołała tragiczna śmierć Piotra Szczęsnego, który 19 października zeszłego roku na warszawskim Placu Defilad dokonał samopodpalenia, w wyniku którego zmarł 10 dni później. Dziś WOŚP licytuje jego własność.

ZOBACZ TAKŻE: Co się dzieje?! Jutro WOŚP, a największe gwiazdy REZYGNUJĄ

Kolekcja krawatów mężczyzny, który w proteście przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości postanowił zakończyć swoje życie, trafiła pod młotek z inicjatywy syna tragicznie zmarłego. Obecnie ich cena wynosi 405 złotych, a zainteresowanych jest 10 osób.

Opozycja zbija fortunę na WOŚP

Wystawienie krawatów zostało poddane ostrej krytyce, gdyż wplata politykę w z założenia bezstronną inicjatywę. Opozycja na ewentualnym sukcesie aukcji może zbić fortunę w politycznym kapitale.

ZOBACZ TAKŻE: OBRZYDLIWE! W Sejmie minuta ciszy dla Piotra S., a Pawłowicz wtedy…

Byłby to także oczywisty pstryczek w nos dla Prawa i Sprawiedliwości, które posądzane jest o doprowadzenie, chorującego na depresję mężczyzny do śmierci i to tak tragicznej. Cała Polska bacznie obserwuje licytację.

ZOBACZ TAKŻE: PiS rozpoczął wojnę, która przyćmi wszystko. Opozycja nie ma szans

źródło: dorzeczy.pl

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP


Plan Petru: Internauci już wiedzą, na czym będzie polegać! [MEMY]

...

Zobacz również