Dręczy Cię zgaga? Rewolucyjny trik pomoże Ci się jej pozbyć na dobre, wystarczy popularna przyprawa, każdy ją ma w kuchni

Dręczy Cię zgaga? Rewolucyjny trik pomoże Ci się jej pozbyć na dobre, wystarczy popularna przyprawa, każdy ją ma w kuchni Źródło: unsplash.com/Pratiksha Mohanty

Zgaga jest popularną dolegliwością, na którą leki można dostać na każdym kroku, nie tylko w aptece. Nie trzeba jednak zażywać tabletek, wystarczy przyprawa, jaką prawie każdy trzyma w kuchni. Bez wychodzenia z domu można pozbyć się zgagi.

Zgaga bywa dokuczliwa i problematyczna. Ważne jest, by poznać skuteczny trik, który za każdym razem zgasi ją w zarodku. To tani i łatwo dostępny sposób, który mogą stosować nawet kobiet w ciąży.

Zgaga może zostać pokonana przez jedną przyprawę. Jest tania i skuteczna

Ta okropna i boląca przypadłość często jest mylona z zawałem mięśnia sercowego i odwrotnie. Nigdy nie wolno bagatelizować objawów zgagi, ponieważ może się to skończyć tragicznie. Przyczyną jest najczęściej jedzenie w stresie albo w pośpiechu, obcisłe ubrania ugniatające żołądek również mogą być jedną z przyczyn. Jedząc z ogromną szybkością do przełyku i żołądka dostaje się spora ilość powietrza, która potem powoduje cofnięcie się treści żołądkowych w górę przewodu pokarmowego.

Nie należy też kłaść się od razu po jedzeniu. Pozycja leżąca tym bardziej sprawia, że wszystko "przelewa" się w nieodpowiednim kierunku. Znanym domowym sposobem jest zażywanie pewnej przyprawy, którą każdy ma w swojej kuchni. Tanim i skutecznym trikiem jest żucie imbiru. Świeży i soczysty plaster skutecznie zmniejszy uczucie palenia w przełyku. Wiele osób potwierdza jego dobroczynne działanie i za każdym razem odczuwa ogromną ulgę. 

Nie tylko imbir jest skuteczny

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie ma nic lepszego na oparzenia słoneczne niż kefir. To samo tyczy się zgagi - szklanka kefiru, maślanki, a nawet świeżego mleka pomoże ulżyć w bólu. Świetnie sprawdza się również ocet jabłkowy, którego łyżeczkę dodajemy do szklanki letniej wody. Niektórzy dla poprawy smaku i dobroczynnych właściwości dodają jeszcze miód. Ma on m.in. właściwości przeciwzapalne, koi podrażnione tkanki układu pokarmowego, a ocet jabłkowy zmniejsza kwasowość treści żołądka.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas sto
sunku. Zwyrodnialec zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

Inni jednak ostrzegają przed mlekiem, ponieważ w trakcie trawienia produkcja kwasów żołądkowych może wzrosnąć. Każdy organizm jest inny, ważna jest obserwacja odnośnie tego, jak reagujemy na mleko. Można też pić herbaty z kminkiem lub z imbirem, ale nie dadzą tak powalającego efektu jak zwykłe żucie plastra przyprawy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą dostać po 10 TYS. ZŁ! Warunek jest tylko jeden
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Owczarek niemiecki rzucił się na bezbronną dziewczynkę. 7-latka na widok mamy powiedziała słowa, które zapamiętają na zawsze
  4. Tak wygląda grób rodziców Marty Kaczyńskiej na Cmentarzu Powązkowskim. Smutny widok
  5. Trafnie przewidziała zamachy na Jana Pawła II i Kennedy'ego. Tuż przed śmiercią powiedziała, co jej zdaniem wydarzy się w 2020 roku

Źródło: Medonet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News