Zgadnijcie, która stacja telewizyjna właśnie zanotowała najgorszy wynik w historii

Zgadnijcie, która stacja telewizyjna właśnie zanotowała najgorszy wynik w historii

Takiego spadku nikt się nie spodziewał. Ta telewizja zanotowała najgorszy wynik oglądalności w historii. Nawet dodatkowe pieniądze nie pomogły.

Nie trzeba długo myśleć, by odgadnąć, która stacja ma największy spadek oglądalności w historii. Chodzi oczywiście o TVP. O problemach stacji publicznych mówi się od dawna. Są spowodowane głównie przez obecny format programów informacyjnych. Postać Jacka Kurskiego też nie przyciąga widzów przed telewizory. Raport na temat oglądalności przeprowadziły Wirtualne Media. Wynika z niego, że liderem oglądalności są "Fakty" ze średnią oglądalnością 2,91 mln. widzów. Jest to 21,56 proc. udziału w rynku. "Wiadomości" są drugie z wynikiem 2,15 mln, "Wydarzenia" 2,09 mln, a "Teleexpress" 1,99 mln. Łącznie zapewniło to Telewizji Publicznej 21,04 proc. na rynku telewizyjnym. To najgorszy wynik mediów publicznych w historii prowadzenia badań telemetrycznych w naszym kraju.

Gorzej niż rok temu

Najciekawiej prezentuje się porównanie aktualnej oglądalności z tą sprzed roku. "Fakty" TVN straciły 265 tys. oglądających, czyli 8,34 proc. widzów, a „Wiadomości” w ciągu roku straciły aż 1,13 mln widzów, czyli 34,41 proc. Najmniejszym spadkiem mogą się pochwalić „Wydarzenia”, jest to ok. 177 tys. widzów mniej, czyli. 7,80 proc. „Teleexpress” stracił też dużo, bo ponad 928 tys. widzów, co daje mu drugie miejsce w rankingu. Jacek Kurski dostał kilkaset milionów złotych od rządu na ratowanie wizerunku Telewizji Polskiej, niestety nawet te pieniądze nie pomogły. Szef stacji zdaniem wielu nie jest w stanie zrozumieć, że problem leży w formacie, a nie w widzach. Źródło: wrealu24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News