Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach

Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach Źródło: Love What Matters Facebook.com

Zespół Downa sprawiał, że dziewczyny mu odmawiały, gdy prosił, by towarzyszyły mu w tym wyjątkowym dla każdego ucznia dniu. Niestety żadna nie chciała się zgodzić, a kiedy wreszcie znalazł partnerkę, okazało się, że dziewczyna nie była świadoma problemów, z jakimi zmagał się chłopak. Postanowiła skierować do wszystkich kilka ważnych słów.

Zespół Downa to syndrom wad wrodzonych, które spowodowane są obecnością dodatkowego chromosomu 21. Pewien chłopak mimo to starał się żyć jak normalny nastolatek i nie odstawał swoim zachowaniem od innych rówieśników. Spotkał się jednak z wyjątkowo przykrą sytuacją w czasie, gdy szukał partnerki na bal maturalny.

Miał zespół Downa i koleżanki nie chciały mu towarzyszyć na balu

Zespół Downa spowodował, że wszystkie koleżanki, którym proponował swoje towarzystwo na na balu maturalnym, mu odmawiały. Sytuacja była dla niego wyjątkowo trudna, gdyż bardzo mocno odczuł, że odstaje od reszty uczniów. Jedynie Aleksandria Salazar zgodziła się na jego propozycję i nie widziała w tym nic dziwnego. Bardzo lubiła Jamesa i uważała, że bal maturalny to świetna zabawa, więc chętnie się na niego ponownie wybierze. Była w niemałym szoku, kiedy zadzwoniła go niego mama chłopaka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jego mama złożyła jej propozycję

Całą historię Aleksandria opisała na profilu na Facebooku "Love What Matters" i zebrała wiele ciepłych słów. Okazuje się, że mama Jamesa zadzwoniła zapłakana do dziewczyny i dziękowała jej, że zgodziła się towarzyszyć jej synowi na balu maturalnym. Zaproponowała jej, że zapłaci zarówno za jej sukienkę, jak i makijaż i fryzurę. Aleksandria była zaskoczona i przyznała, że nie zgodziła się iść z Jamesem, dlatego, że mu współczuła. Kiedy odłożyła telefon od mamy chłopaka z zespołem Downa pobiegła do swojej mamy i przez łzy opowiedziała jej całą historię. Bal maturalny, na który poszła z Jamesem, zrelacjonowała na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina pogrążyła się w żałobie, przekazujemy wyrazy współczucia. Nie żyje Zbigniew Kruk-Strzeboński

2. Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie

To była jedna z lepszych imprez, na jakich była

- Przyznaję, że na początku było mi trudno dobrze się bawić z Jamesem. Nie wiedział, jak się zachowywać i nie mógł się odnaleźć, ale potem pomyślałam, że ostatecznie to jego wielki bal, a nie mój. Robiliśmy, na co miał ochotę i naprawdę świetnie się bawiliśmy. Szczerze mogę powiedzieć, że ze wszystkich czterech imprez maturalnych, na jakich byłam, ta była najlepsza! - cytuje wypowiedź dziewczyny portal Podaj.to. Ludzie chorujący na zespół Downa to takie same osoby jak my i w żadnym stopniu nie powinniśmy traktować ich inaczej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Stachursky jednak nie żywił się energią słoneczną? Cała prawda wyszła na jaw, gwiazdor zdradził wszystkie szczegóły
  3. Pamiętacie "Cudowne lata"? Padniecie, kiedy zobaczycie, jak dzisiaj wygląda Kevin
  4. Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza
  5. Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach
  6. Córka Magdy Gessler pokazała się bez ubrań na ulicy. Zdjęcia odbierają mowę, nie wszyscy się zachwycają

Źródło: Podaj.to

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News