Wokalistka jednego z najbardziej kultowych polskich zespołów w tragicznym stanie. Jest coraz gorzej

Wokalistka jednego z najbardziej kultowych polskich zespołów w tragicznym stanie. Jest coraz gorzej Źródło: pxhere/Hamid Chahardehi/

Zespół Varius Manx ma poważne powody do niepokoju. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek formacji zmaga się z niezwykle ciężką chorobą. Media obiegła informacja, że w ostatnim czasie stan kobiety uległ znacznemu pogorszeniu. Rokowania na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. Wiemy, co się dzieje.

Monika Kuszyńska przez dekadę była wokalistką kultowego zespołu Varius Manx. Wokalistka w 2000 roku zajęła miejsce Kasi Stankiewicz, która postanowiła skupić się na karierze solowej. Kobieta od czternastu lat porusza się na wózku inwalidzkim i musi regularnie korzystać z pomocy fizjoterapeuty. Ostatnio jej stan znacznie się pogorszył - wszystko przez pandemię koronawirusa. Ze względu na panującą przez wiele tygodni kwarantannę, piosenkarka nie mogła otrzymywać niezbędnej pomocy.

Zespół Varius Manx ma powody do niepokoju

W 2006 roku Monika Kuszyńska miała poważny wypadek samochodowy, na skutek którego doszło do przerwania rdzeniu kręgowego. Autobus, którym podróżował zespół Varius Manx uderzył w przydrożne drzewo. Od tej pory kobieta jest sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Żeby nie doszło do zaniku mięśni w nogach, wokalistka musi regularnie ćwiczyć z pomocą fizjoterapeuty. Pandemia sprawiła, że przez wiele tygodni nie mogła spotykać się ze specjalistą, który dba o to, by zachowała sprawność fizyczną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Borykam się z bólem, niedogodnościami, ograniczeniami. Ale w jakimś stopniu przywykłam. Jakoś się jeszcze trzymam. Muszę bardzo dużo ćwiczyć. Dziś bardzo mi doskwiera to, że jesteśmy w kwarantannie i jesteśmy odcięci od rehabilitacji. To jest wielki problem. Są ludzie w gorszej formie niż ja i bez codziennej rehabilitacji czują się z dnia na dzień coraz gorzej - mówiła Monika Kuszyńska kilka tygodni temu w rozmowie z mediami.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Pierwsze protesty wyborcze uznane za zasadne. Wiadomo, co dalej

2. Klamka zapadła, już nie ma odwrotu. TVP donosi o kolosalnych zmianach, lepiej się przygotować

3. Dziecko umierało na raka. Ostatkami sił wypowiedziało słowa, które zmieniły wszystko

Dziś piosenkarka wyjechała do ośrodka rehabilitacyjnego w Bielsku-Białej. Niestety, z czasem kobieta jest w coraz gorszym stanie. Mimo tego twierdzi, że równowaga psychiczna pozwala jej na znoszenie niedogodności natury fizycznej. Myślicie, że jeszcze kiedyś zobaczymy kultowy zespół Varius Manx na scenie z Moniką Kuszyńską za mikrofonem?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Justyna Żyła znów zaatakowała byłego męża przed tysiącami Polaków. Zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  3. Przerwano milczenie w sprawie Michała Szpaka. Fani są zdruzgotani
  4. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic
  5. Komunikat najwyższej wagi dla klientów banków w Polsce. Zacznie się już jutro
  6. Martyniuk nie mógł dłużej milczeć. Wszystko wyszło na jaw, trwa walka
  7. Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6
  8. Lara Gessler znowu bez ubrań, tym razem zakryła się tylko szlafrokiem. Pozuje bez grama makijażu, odważnie?
  9. Wstrząsający opis obrażeń małego Viktorka. Miesięczny chłopiec zaznał więcej cierpienia niż miłości

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News