Pamiętamy go z występów w Niebiesko-Czarnych. Napłynęły smutne informacje, Włodek przegrywa z poważną chorobą

Pamiętamy go z występów w Niebiesko-Czarnych. Napłynęły smutne informacje, Włodek przegrywa z poważną chorobą Źródło: screen/TVP Poznań

Zespół Niebiesko-Czarni to prawdziwa legenda polskiej muzyki. Jeden z muzyków słynnej grupy nie jest w najlepszym stanie. Przegrywa z ciężką chorobą.

Zespół Niebiesko-Czarni miał w swoim składzie wielu znanych w Polsce muzyków. Wśród nich był choćby legendarny Czesław Niemen, gitarzysta Jerzy Kossela czy saksofonista Włodzimierz Wander. Obecnie muzyk nie jest w najlepszym stanie, cierpi z powodu poważnej choroby.

Zespół Niebiesko-Czarni byli legendą polskiej muzyki. To nie jedyne sukcesy Włodzimierza Wandera

Włodzimierz Wander w trakcie swojej kariery miał okazję współpracować z wieloma słynnymi muzykami. Z jednym ze swoich zespołów - Polanami, grał nawet trasę w legendarnym amerykańskim The Animals. Saksofonista był również właścicielem kultowego wśród chicagowskiej Polonii klubu Cardinal.

W klubie Wander organizował koncerty największych ówczesnych gwiazd polskiej estrady. Występował w nim Czesław Niemen, Franek Kimono, Stan Borys czy Skaldowie. Słynął wśród muzyków jako dobry pracodawca, którzy płacił dobrze i zawsze w terminie. Prowadzenie klubu zapewniło mu sławę i dobrą renomę wśród środowisk polonijnych.

Włodzimierz Wander przegrywa z poważną chorobą

Niestety, stan zdrowia Włodzimierza Wandera zaczął się znacznie pogarszać. W środowisku artystycznym krąży historia o tym, jak saksofonista wręczył czeki muzykom za ich występy. Nagle ktoś zauważył, że wpisano o jedno zero za dużo. Niektórzy sądzą, że to był jeden z pierwszych symptomów jego choroby. Niestety, te z czasem zaczęły się nasilać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Na saksofonie był sprawny i często angażowano go do nagrań. Tak było do momentu, gdy nagrywaliśmy ścieżkę dźwiękową do serialu pt. "Ameryka marzeń." Wtedy już coś z nim było nie tak - opowiada perkusista Andrzej Dylewski.

Dzisiaj grzeje: 1. "Królowe życia'': Dagmara Kaźmierska będzie miała drugie dziecko? Jej słowa wszystko zdradziły
2. Karol Strasburger zdradził, czego żałuje. Przykre słowa zwłaszcza dla córeczki

80-letni Włodzimierz Wander trafił do kliniki specjalistycznej, w której cały czas przebywa pod obserwacją lekarzy. Wciąż może liczyć na bliskich, którzy go odwiedzają, ale niestety - choroba daje o sobie znać i arysta nikogo już nie rozpoznaje. Obecnie najczęściej odwiedza go córka, Dominika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  2. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  3. Mało kto wie, po co jest otwór w zawleczkach napojów w puszkach. Mają niezwykłe zastosowanie
  4. Bezdomny kot stracił uszy przez chorobę. W schronisku wymyślili dla niego niebywałą rzecz, wygląda powalająco
  5. Nikt nie wiedział o ogromnym cierpieniu gwiazdy "M jak miłość", walczy z poważną chorobą. Dopiero co widzieliśmy ją na ekranie

Źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News