Nie spodziewałem się rzetelności dziennikarskiej po takich ścierach medialnych jak TVN24 czy Gazeta.pl. Nie zawiodłem się i gdy tylko wszedłem na portal Gazety Wyborczej zobaczyłem wstrętną manipulację.

Na głównej stronie takie oto trio artykułów. Najpierw cytat, który sugeruje, że policja ma rację, bo ?policja nie przekroczyła uprawnień?, więc film z monitoringu wcale nic nie zmienia w całej sprawie.

W następnym nagłówku mamy insynuacje, że Wipler ukartował całą sprawę. Dodatkowo smaczku nadaje użycie zwrotu ?Taśmy Wiplera? sugerującego jakby była to jakaś afera i przekręt, w które zamieszany jest poseł KNP. W końcu ?taśmy? kojarzą się Polakom głównie ze skandalami, szczególnie po głośnych publikacjach tygodnika ?Wprost?.

No i wisienka na torcie. ?Tabloidy bronią Wiplera?. Z czym nam się kojarzą tabloidy? Większości Polaków z brakiem rzetelności i pożywką dla plebsu. Dostajemy czytelny sygnał. Jeśli bronisz Wiplera, stoisz w jednym szeregu z tabloidami. Nie bądź plebejuszem, dołącz do elity. A elita go opluwa, bo faszyzm, rasizm i homofobia.

Telewizja TVN24, na antenie którego hieny dziennikarskie z Moniką Olejnik na czele przez cały rok pomawiały Wiplera (nota bene powinien żądać odszkodowania), posunęła się o krok dalej. Telewizja w celu skomentowania nagrania z monitoringu, na którym widać jak Wipler jest bity przez policję, zaprosiła do studia ?eskperta?, który z pozycji znawcy prawa miał omówić temat. Owym gościem był dr Łukasz Chojniak.

Okazuje się, że dziennikarze zaprosili nieprzypadkową osobę. Albo zapomnieli o ciekawym fakcie, który ma znaczenie dla sprawy. Dr Chojniak jest bowiem adwokatem komendanta Marka Działoszyńskiego. Nie podważam kompetencji mecenasa, aczkolwiek uważam, iż nie jest osobą niezależną i TVN24 powinien poinformować o tym swoich widzów. Nic więc dziwnego, że adwokat w białych rękawiczkach bronił policję.


wykop123

No cóż, takie mamy standardy i media głównego nurtu od rana do nocy robią sieczkę z mózgu milionom Polaków. Potem nie ma co się dziwić, że wybory wygrywa Platforma Obywatelska. Na szczęście jest jeszcze ta część internetu, jak choćby portalu Pikio.pl, która przypomina o tego typu patologiach. Tutaj podziękowania dla Wykopu za czujność w sprawie.

Tutaj link do świadka TVN24, który rok temu kłamał w sprawie:

A tutaj Kuba Wątły z Superstacji, który mam nadzieję przeprosi Wiplera w następnym programie.

mój fanpage – LINK

 

 

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta