Zenek Martyniuk zostanie uhonorowany w wielki sposób. Wcześniej takiego czegoś dostąpiła m.in. Kora

Zenek Martyniuk zostanie uhonorowany w wielki sposób. Wcześniej takiego czegoś dostąpiła m.in. Kora Źródło: Screen/youtube/TVP VOD

Zenek Martyniuk dostąpił właśnie ogromnego zaszczytu. Nie każdy artysta może zostać uhonorowany w taki sposób. Lider zespołu Akcent i król disco polo ma powody do dumy.

Zenek Martyniuk od wielu lat dba o rozrywkę Polaków, tworząc kolejne przeboje disco polo. Jego piosenki - bez względu na muzyczny gust - zna prawie każdy. To właśnie one sprawiają, że lider zespołu Akcent na zawsze zapisze się w historii polskiej muzyki tanecznej. Ostatnio jego muzyczne dokonania zostały uhonorowane w zupełnie wyjątkowy sposób. Nie każdy polski artysta może dostąpić takiego zaszczytu.

Lokalna społeczność oraz władze miasta Białystok postanowiły docenić działalność króla disco polo. Dzięki temu pomysłowi, o postaci Zenka Martyniuka będą pamiętały kolejne pokolenia. W mieście powstanie mural przedstawiający lidera zespołu Akcent. Takiego zaszczytu upamiętnienia wielkiej działalności dostąpiła wcześniej między innymi wybitna wokalistka Kora.

Zenek Martyniuk na muralu. Białystok uhonoruje króla disco polo

Inicjatorem tego wyjątkowego projektu była grupa "Nienormalny Białystok". Starania o realizację projektu rozpoczęły się trzy lata temu. Szukano odpowiedniego miejsca, najlepszego wykonawcy oraz środków umożliwiających finansowanie projektu. 

Sam Zenek Martyniuk jest pod wrażeniem rozmiaru tego przedsięwzięcia. W realizację projektu włączył się samorząd województwa podlaskiego, który postanowił dofinansować projekt. Wykonawcą muralu będzie popularny artysta Rafał Roskowiński, który specjalizuje się w tworzeniu tego typu sztuki. Efekty pracy będzie można oglądać na szczytowej ścianie bloku przy ul. gen. Józefa Hallera 25 na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Jest jedną z wizytówek województwa podlaskiego" - władze doceniły twórczość Zenka Martyniuka

Prace nad wykonaniem muralu już się rozpoczęły i potrwają do piątku. Jak poinformowano na konferencji prasowej, mural będzie utrzymany w stylu lat 90. Zenek Martyniuk zostanie przedstawiony z gitarą i nutami swojego największego przeboju. Fani gwiazdora disco polo nie mogą doczekać się efektu pracy cenionego muralisty.

Władze województwa podlaskiego bardzo cieszą się z tej oddolnej inicjatywy.

- Zenek Martyniuk jest jedną z wizytówek województwa podlaskiego - przyznał marszałek Kosicki.

Włodarze miasta są przekonani, że projekt będzie wpisywał się w architekturę miasta i podkreślają, że nie należy wstydzić się muzyki disco polo.

- To jest nasza kultura, kultura, do której powinniśmy się też odnosić, o której nie powinniśmy zapominać - przyznał marszałek.

Zenek Martyniuk był obecny na prezentacji projektu i nie krył wzruszenia, że lokalna społeczność uhonorowała go w tak wyjątkowy sposób.

  1. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego ZGINĘŁA. Tragiczne okoliczności śmierć szokują do dziś
  3. TVP podało dramatyczną informację. Polak umierał na oczach bezsilnych lekarzy
  4. Przed chwilą miał miejsce najostrzejszy stosunek świata. 3 mężczyzn nie żyje, kobieta w szpitalu
  5. Dramat Waldusia z Kiepskich. "Jest zrozpaczony, nie wyobraża sobie życia"
  6. To jakieś szaleństwo. Media: 13-letni syn Anny Przybylskiej ma dziewczynę

źródło: Najwyższy Czas

 

Następny artykuł