Zenek Martyniuk
youtube.com/ AKCENT - Oficjalny
Mateusz Wysokiński - 12 Kwietnia 2019

Ile lat ma Zenek Martyniuk? Jest królem disco polo już tak długo

Zenek Martyniuk od prawie trzech dekad jest prawdziwym królem polskiego disco-polo. Artysta, który swoją wielką popularność zaczął zdobywać dzięki występom w zespole Akcent. Niektórzy z jego fanów nie zdają sobie sprawy, ile tak właściwie lat ma nietuzinkowy artysta. Prawda może wprawiać w osłupienie.

Zenek Martyniuk królem polskiej sceny disco był jeszcze w czasach, w których wykonywany przez niego gatunek był pogardzany i wyszydzany przez telewizję i media. Muzyk nie złamał się jednak i nie porzucił miłości do tworzenia, dzięki czemu doczekał się czasów, w których jest uznawany za prawdziwą legendę.  Niektórzy nie zdają sobie sprawy jednak, ile lat ma człowiek, który od samego początku promował uwielbianą dzisiaj muzykę. 

Zenek Martyniuk jest królem disco od lat

Kariera Martyniuka na scenie zaczęła się pod koniec lat 80, kiedy to zaczął grać w zespole Akcent. Jego pierwsza przygoda z kultowym bandem trwała od 1989 do 1991, kiedy to grupa odeszła, nie będąc w stanie przebić się przez rynek nasycony popem, rockiem i rodzącym się rapem. Mimo że kapela nie odniosła ówcześnie sukcesu, to już w 1993 roku postanowiła się reaktywować i do dzisiaj zabawia tysiące Polaków. 

M jak miłość zdunscyKolejny dramat w "M jak miłość". Widmo śmierci znowu nawiedzi ZduńskichCzytaj dalej

 - Występowaliśmy na weselach, zabawach, imprezach okolicznościowych, śpiewaliśmy znane piosenki, popularne w tamtym okresie, różne piosenki, wszystkich polskich wykonawców, o tym wszystkim można poczytać w biografii – mówił o początkach swojej drogi artystycznej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

danuta stenkaDanuta Stenka zmagała się ze straszliwą chorobą. Te objawy spędzały jej sen z powiekCzytaj dalej

Przed Zenkiem jeszcze wiele lat kariery

Patrząc na to, że Martyniuk będzie kończył dopiero 50 lat w czerwcu tego roku (muzyk urodził się 23 czerwca 1969 roku), to przed nim jeszcze cała lata występowania i nagrywania nowych piosenek. Muzyk, który zaczynał od grania na studniówkach i zabawach wiejskich, jest dzisiaj jedną z najlepiej zarabiających gwiazd muzyki w całej Polsce. Pomimo swojej pozycji, 49-latek jest wierny idei mówiącej o tym, aby jego twórczość była dla każdego i była wykonana z jak największym rozmachem i dbałością o wykonanie.

Zawsze stawialiśmy na profesjonalne wykonania naszych piosenek, mieliśmy dobry sprzęt nagłaśniający, staraliśmy się aby wszystko fajnie brzmiało, takie były początki – mówi Zenon Martyniuk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w ogniu krytyki. Koledzy nauczyciele do Pierwszej Damy: "Czujemy wstyd i upokorzenie". Szczyt hipokryzji?
  2. W tej legendarnej polskiej aktorce kochały się MILIONY. Nagle zniknęła z show-biznesu. Teraz wróciła i wszystkim opadła szczęka. Jest PIĘKNA!
  3. Ogromna eksplozja bomby ukrytej w ziemniakach. Nie żyje co najmniej 16 osób, dziesiątki rannych
  4. Wstrząsające wyznanie Wiśniewskiego: "Mój syn zobaczył mnie pijanego leżącego w spaghetti"
  5. Są wyniki badań toksykologicznych zmarłej prezenterki TVP. Została otruta?!
  6. Anna Mucha pokazała swoje dwa duże wdzięki na imprezie. Zdjęcia wylądowały w sieci

agnieszka kotulankaNajpiękniejsze momenty w życiu Agnieszki Kotulanki. Wzruszające zdjęciaCzytaj dalej

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News