Mało kto o tym wiedział. Największy hit Zenka Martyniuka napisała nauczycielka

Mało kto o tym wiedział. Największy hit Zenka Martyniuka napisała nauczycielka Źródło: Screenshot z youtube.com/DiscoPoloLajf

Zenek Martyniuk nie napisał hitu "Przez twe oczy zielone"? Jeden z najbardziej charakterystycznych utworów muzyki disco polo okazuje się mieć niezwykłego autora. Znamy szczegóły.

Zenek Martyniuk nie jest autorem słów swojego największego hitu "Przez twe oczy zielone". Tekst został napisany przez pewną nauczycielkę, która w latach 90-tych również, tak jak Zenek, występowała ze swoim disco polowym zespołem osiągając sukcesy. Kim jest kobieta, o której dzisiaj mówią wszyscy?

Zenek Martyniuk nie jest autorem swojego hitu

Król disco polo, a także jego współpracowniczka - mają na wspólnym koncie liczne hity. Do jednego z popularniejszych utworów Zenka bezapelacyjnie należy piosenka "Przez twe oczy zielone". To właśnie ona króluje od lat na polskich domówkach - często będąc największą ich atrakcją.

Jak donosi "Super Express" to nie Zenek jest autorem słów "zielonych oczu", które na platformie YouTube mają już bagatela prawie 170 mln wyświetleń. Tekst został napisany przez Marzannę Zrajkowską - obecnie nauczycielkę wychowania przedszkolnego, a w latach 90-tych wokalistkę kultowego zespołu "Kolor", który również miał na polskie scenie disco polo swoje pięć minut.

Zrajkowska nie występuje już ze swoim zespołem. Obecnie pojawia się obok Zenka Martyniuka na specjalnych koncertach. I jak się okazuje, kobieta nie zrezygnowała całkowicie z muzyki.

Co ciekawe w 1999 roku Akcent i Kolor nagrali nawet razem utwór pod tytułem "Rozmowa dwóch serc". Nie okazał się on być jednak aż tak popularny, jak przewidywano.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Była wokalistka zespołu "Kolor" bardzo dobrze zna Zenka Martyniuka. Najwyraźniej oboje darzą się ogromną sympatią. W tak ciepłych słowach Zrajkowska opowiada o Zenku w wywiadzie dla "Na Żywo".

 - Przez lata naszej współpracy zdążyłam poznać wrażliwość Zenka. Wiem, czego oczekuje od proponowanych utworów i w jakiej stylistyce czuje się najlepiej. Staram się pisać, by trafić w jego gust. Zazwyczaj mi się to udaje - wyznała.

Owocem ich współpracy są rozmaite utwory. Dzięki piosence "Przez twe oczy zielone" Zenek po raz kolejny odświeżył cztery lata temu swoją popularność, która po sukcesie osiągniętym w latach 90-tych zdawała się lekko przygasać. W tym momencie sława Zenka jest jednak już tak stabilna, że nic nie jest w stanie mu zagrozić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  2. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  3. Atak w kościele na Woli. Ranny ksiądz, nie żyje jedna osoba
  4. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina
  5. Wiadomość, która zbiła nas z nóg. Krystyna Janda w żałobie, nie żyje osoba, której zawdzięcza wszystko
  6. Mama zasnęła z 8-dniowym synkiem na rękach. Obudził ją przerażający krzyk męża

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News