Będzie film o Zenku Martyniuku! Nie uwierzycie, kto go zagra

Będzie film o Zenku Martyniuku! Nie uwierzycie, kto go zagra

Zenek Martyniuk jest czołowym reprezentantem polskiej sceny disco polo. Powszechnie nazywany jest królem tego gatunku, a jego zespół Akcent wzorem do naśladowania. Teraz okazuje się, że jak na legendę przystało, muzyk doczeka się filmu o sobie. Wiemy także, kto odważył się wcielić w jego rolę.

Zenek Martyniuk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny disco polo. Artysta wraz ze swoim zespołem Akcent reprezentuje ten gatunek już blisko 30 lat. Właśnie pojawiły się informacje, że ma powstać produkcja biograficzna o Martyniuku. Ujawniono również, kto wcieli się w rolę samej gwiazdy i zaśpiewa przed kamerami "Przez Twe oczy zielone" .

Film o Zenku Martyniuku jest już prawie gotowy

Plotki na temat powstającego filmu o życiu i twórczości gwiazdy disco polo rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Fani byli zachwyceni pomysłem. Nie mogli się również doczekać informacji, kto ostatecznie zagra ich ukochanego króla disco polo. Spekulacjom nie było końca, aż w końcu niedawno podano oficjalną informację, że prace nad produkcją rzeczywiście trwają. Ruszyły castingi. Zagrać może każdy, potrzeba bowiem dziesiątek statystów. Jak podaje Super Express, nad filmem pracuje Katarzyna Jungowska, córka Grażyny Szapołowskiej. Mówi się, że pomysł na film powstał bardzo dawno temu. Scenariusz również leży gotowy już od dawna, a dopięty budżet tylko czeka na znak rozpoczęcia prac nad produkcją. Okazuje się jednak, że największym problemem było... znalezienie aktora, który zagra samego króla disco polo.

Zenek Martyniuk - kto go zagra przed kamerami?

Poszukiwania odpowiedniego aktora nie poszły prosto ani szybko. Mówi się, że konkurencja była na prawdę duża, a wymagania wysokie, przez co produkcja filmu została nieco opóźniona. Początkowo pod uwagę brani mieli być m. in. Piotr Głowacki, Dawid Ogrodnik czy Jacek Braciak, lecz ostatecznie podjęto decyzję - Zenek Martyniuk zagrany zostanie przez Antka Królikowskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pojawiły się głosy, że aktor już przygotowuje się do nowej roli - miał pojawić się na koncercie Martyniuka w Grodzisku Mazowieckim. - Stał pod samą sceną i uważnie przyglądał się Zenkowi. Obserwował, jak gwiazdor zachowuje się podczas rozmowy i jak porusza się na scenie. Potem chodził za nim jak cień, aby zobaczyć, jaki Zenek ma kontakt z fanami - relacjonuje Super Expressowi świadek całego wydarzenia. Oficjalna premiera filmu jeszcze nie została podana, ale skoro najważniejsza rola została obsadzona, teraz wszystko powinno już pójść sprawnie.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Przez promocję w Biedronce zaatakował dziecko nożem! Trafił do celi
  2. Przełom ws. Tomasza Komendy! Doszło do zatrzymania
  3. Papież Franciszek nie ma problemu jak polski episkopat. Księża pedofile wyrzuceni na bruk
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News