Młody aktor zrozpaczony! Miał grać Martyniuka, wybrali kogoś innego

Młody aktor zrozpaczony! Miał grać Martyniuka, wybrali kogoś innego

Zenek Martyniuk, król disco polo i jedna z legend polskiej estrady doczeka się filmu biograficznego. Wcielić się w niego miało już kilka gwiazd. Ostatnio mówiło się, że wybór padł na młodego i obiecującego aktora, ale niestety dla niego, nie zagra lidera Akcentu.

Zenek Martyniuk już od końca lat 80. podróżuje po Polsce ze swoim zespołem, dając radość miłośnikom disco polo. Niekwestionowany król, a nawet cesarz tego gatunku przez dekady dorobił się szczególnej renomy.

Muzyk cieszy się ogromnym poważaniem także poza światem disco polo, a jego piosenki znają nawet ci, którzy na co dzień deklarują do nich niechęć. Nawet sam Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej nazwał go "ekscelencją". Nic więc dziwnego, że o pochodzącym z Gredeli pod Bielskiem Podlaskim wokaliście niedługo powstanie film biograficzny. Produkcja wciąż jednak napotyka problemy związane z doborem aktora do roli młodego Zenka. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zenek Martyniuk wciąż czeka na odtwórce siebie z lat młodości

Wiadomość o filmie, dzięki któremu poznamy fabularyzowane dzieje Zenka Martyniuk, gdy ten był jeszcze młody, pojawiły się w mediach już około roku temu. Reżyserką produkcji będzie córka Grażyny Szepołowskiej, Katarzyna Jungowska. Autorką scenariusza jest natomiast Ilona Łepkowska. Rolę gwiazdora w wieku dorosłym zagra on sam, wciąż potrzeba jednak kogoś, kto zagra go z czasów młodości. Mówiono o dwóch poważnych kandydaturach: Dawidzie Ogrodnickim i Piotrze Głowackim. Później spekulacje skupiły się na Antku Królikowskim, który w przeszłości wcielał się już w jednego artystę, Eugeniusza Bodo. On i Martyniuk spotkali się nawet, by tę kwestię przedyskutować. - Jest muzykalny, ale nie chciałbym, żeby mnie naśladował, bo wtedy efekt może wyjść komiczny, a postać przerysowana. Sam służę wszystkimi aranżacjami oraz radą za każdym razem, kiedy to będzie konieczne, bo zarówno mnie, jak i produkcji zależy, żeby wszystko było realne. Śpiewaliśmy trochę w garderobie. Antek znał moje piosenki i z tego, co wiem, disco polo nie jest mu obce, więc jak się dobrze przygotuje do roli, to da radę - powiedział Super Expressowi Król disco polo.

Królikowski nie wcieli się w gwiazdora

Młodemu aktorowi bardzo zależało na roli, dla której zdobycia poświęcił wiele czasu. Uczęszczał nawet na koncerty zespołu  Akcent, by chłonąć zachowanie jego lidera. - Stał pod sceną i uważnie przyglądał się, poruszony jego profesjonalizmem. Obserwował, jak gwiazdor zachowuje się podczas rozmowy, jak porusza się na scenie. Potem chodził za nim jak cień, żeby zobaczyć, jaki Zenek ma kontakt z fanami - ujawnił mediom przyjaciel aktora. Niestety przedstawiciela agencji aktorskiej Con-tact zaprzeczyła tym doniesieniom. Na miejscu młodego Zenka wciąż jest więc wakat.  1. Wizja Jackowskiego się SPEŁNIŁA! Niewytłumaczalny sukces jasnowidza
  2. Ludzie będą się o to bili! Kultowy produkt w Biedronce zrobi furorę
  3. To się naprawdę dzieje. Ludzie modlą się przed Multikinem, żeby zablokować „Kler”
źródło: pudelek.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu