Martyniuk jest królem disco polo, ale pamięta o innych. Gdy dowiedziecie się, co zrobił dla Marysi nie powstrzymacie łez

Martyniuk jest królem disco polo, ale pamięta o innych. Gdy dowiedziecie się, co zrobił dla Marysi nie powstrzymacie łez Źródło: youtube.com/Uwaga! TVN

Zenek Martyniuk już od kilku dobrych lat jest na fali popularności, a koncerty przyniosły mu prawdziwą fortunę. Pieniądze jednak nie przysłoniły mu oczu i nie udaje, że jest ślepy na krzywdę potrzebujących. Pokazał, że zdrowie i dzieci są najważniejsze.

Zenek Martyniuk jeszcze długo pozostanie w pamięci mieszkańców Wasilkowa. Wasilkowo to mała wieś na Podlasiu, a ludzie stamtąd tylko mogliby pomarzyć o koncercie gwiazdy z prawdziwego zdarzenia. Wizyta Martyniuka jednak łączyła się z pomocą dla potrzebującej dziewczynki.

Zenek Martyniuk sprawił wszystkim niespodziankę

Festyn, który został zorganizowany 18 maja miał na celu zgromadzenie środków dla małej Marysi Matuszyk. Ta 10-letnia dziewczynka choruje na nowotwór mózgu, a leczenie pochłania fortunę. Rodzice Marysi nie zarabiają aż tyle, by zgromadzić ogromne środki na pomoc dziecku. Z tego powodu już 2 lata temu odbył się podobny festyn, na którym zgromadzono prawie 66 500 złotych.

Aby przyciągnąć tłumy, a tym samym podnieść liczbę pieniędzy w puszkach, do których można było wrzucać datki, do wsi przyjechał sam Zenek Martyniuk ze swoim zespołem Akcent. Dał na scenie pełnowymiarowy koncert, za który nie wziął ani grosza. W innych okolicznościach zażyczyłby sobie ponad 25 tysięcy złotych.

Wielki sukces festynu dla chorej Marysi

Gwiazdor, który jest milionerem, nie pokazuje swojej wyższości nad innymi i chętnie uczestniczy w charytatywnych wydarzeniach. W zeszłym roku również miał na koncie kilka koncertów, a zbiórki podczas nich zakończyły się sukcesem. Na polskiej scenie muzycznej na palcach u rąk można wyliczyć gwiazdy, które bez zastanowienia wystąpiłyby w takich okolicznościach bez żadnego wynagrodzenia. Niektórzy życzą sobie wpływów na konto nawet gdy w grę wchodzi granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po koncercie uśmiechnięty Martyniuk chętnie robił sobie zdjęcia z innymi i rozdawał autografy, a także poświęcił mnóstwo czasu chorej na nowotwór Marysi. Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie pieniędzy udało się zebrać, ale dzięki obecności Zenka w akompaniamencie jego przebojów można liczyć na podobną, jak nie większą kwotę od tej uzbieranej 2 lata temu.

Oprócz Zenka na scenie gościli też Kasa Chorych, zespół Prymaki i Avanti, odbywały się pokazy tańca, pierwszej pomocy, a magicy pokazywali swoje sztuczki. Pieniądze zbierano też ze sprzedaży tradycyjnych dań i ciast.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

Źródło: Knyszynska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News