Dziadek Martyniuka o Zenku: "On chyba nie przeżyje". W dniu jego urodzin ujawniono fakty sprzed lat

Dziadek Martyniuka o Zenku: "On chyba nie przeżyje". W dniu jego urodzin ujawniono fakty sprzed lat Źródło: screen/Youtube.com/ AKCENT - Oficjalny

Zenek Martyniuk obchodził wczoraj 50. urodziny. Uwielbiany muzyk zespołu Akcent, w którym występuje od 30 lat skrywa wiele tajemnic w swojej biografii. Mało kto o tym wie, ale dziadek muzyka wróżył jej śmierć. O tych szczegółach z życia artysty nie wie praktycznie nikt.

Zenek Martyniuk obchodził wczoraj 50. urodziny. Muzyk, który przez lata czaruje fanów swoim wielkim talentem posiada w swojej biografii wiele ciekawych wątków, które nie są znane nawet najwierniejszym miłośnikom jego zdolności wokalnych. Okazuje się, że w momencie narodzin, dziadek artysty obwieścił rychłą śmierć niemowlęcia. A wszystko przez okrzyki, jakie wznosił przyszły lider legendarnego zespołu Akcent

Zenek Martyniuk mógł nie przeżyć? Niesamowita biografia artysty

W momencie, w którym Zenek Martyniuk przychodził na świat jego narodzinom towarzyszyło wielkie zamieszanie. Dziecko po wyjściu z łona matki wydawało odgłosy, które odbiegały od standardowego i charakterystycznego płaczu niemowlęcia. Fakt ten nie umknął dziadkowi muzyka, który myślał, że jego kochany wnuk umiera albo jest ciężko chory. Krewny wokalisty wywróżył mu, że albo umrze jako dziecko, albo zrobi wielką karierę jako muzyk.

 

– On chyba nie przeżyje... Pierwszy raz w życiu słyszę taki straszny krzyk. Jak nie umrze, to będzie z niego jakiś piosenkarz albo śpiewak – miał powiedzieć dziadek Zenka Martyniuka pięćdziesiąt lat temu.

Młodzieniec, nieświadomy słów swojego przodka od samego początku przejawiał wielki talent muzyczny, występując początkowo na zabawach biesiadnych, by stać się prawdziwą legendą.

DALSZA CZĘŚĆ TEMATU POD GALERIĄ:

To Zenek wymyślił disco-polo?

Mało kto o tym wie, ale to właśnie autorowi kultowych przebojów przypisuje się wymyślenie nazwy i gatunku disco-polo. Sam Zenek Martyniuk powiedział, że nazwa na ten typ muzyki narodziła się w jego głowie całkowicie przypadkowo:

- Siedzieliśmy w domu w Żyrardowie i wspominaliśmy koncert z Sali Kongresowej. Za chwilę miał do Polski przyjechać Roberto Zanetti, czyli słynny Savage - król italo disco. Na plakatach tytułowano go „Savage - król italo disco”. Pomyślałem, że głupio to będzie wyglądało obok „muzyki chodnikowej”i postanowiłem coś z tym zrobić. „Polo disco” brzmiało dziwnie, ale „disco polo” było już do przyjęcia - wspominał artysta.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. 47-letnia Kora nago w Playboy'u. Legendarna gwiazda pokazała WSZYSTKO. Jej słowa zwalą was z nóg
  2. Cała prawda o dzieciach Beaty Szydło! Nigdy nie zgadniecie, czym się zajmują! Zdębiejecie z wrażenia!
  3. Dziennikarze ujawniają papiery Kingi Dudy. Dla wielu to będzie szok
  4. Michał Szpak do tej pory ukrywał to przed mediami. Już niedługo jego rodzina się powiększy, bobasek w drodze
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Żona Wiśniewskiego nie wytrzymała i w końcu ujawnia prawdziwą przyczynę rozwodu. Zdębiejecie
  7. 9-latek ma prastare imię po pradziadku. Dziś brzmi obscenicznie, jest wyszydzany na każdym kroku

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News