Czego będą uczyć w klasie o profilu disco polo? Zenek Martyniuk mógłby pobladnąć, patrząc na plan lekcji

Czego będą uczyć w klasie o profilu disco polo? Zenek Martyniuk mógłby pobladnąć, patrząc na plan lekcji Źródło: .

Zenek Martyniuk mógłby złapać się za głowę. Liceum w Michałowie, gdzie stworzono pierwszą w Polsce klasę o profilu disco polo, poinformowało, czego można będzie się w niej nauczyć.

Zenek Martyniuk mógłby być bardzo zaskoczony. Niedawno cały kraj obiegła informacja o tym, że liceum w Michałowie stworzyło pierwszą w Polsce klasę o profilu disco polo. Na oficjalnej konferencji prasowej szkoła przedstawiła plan lekcji i zakres wiedzy, jaką posiądą uczący się w niej uczniowie.

Zenek Martyniuk mógłby być w szoku

Nabór do klasy estradowej o profilu disco polo rusza w marcu. Szkoła w Michałowie na Podlasiu spodziewa się wielu chętnych, patrząc na zainteresowanie medialne, które powstało wokół kontrowersyjnego pomysłu placówki. W czwartek zorganizowano oficjalną konferencje prasową, w trakcie której przedstawiciele szkoły poinformowali, jaką wiedzę zdobędą młodzi ludzie, którzy wybiorą ten wyjątkowy profil kształcenia. Zenek Martyniuk mógłby złapać się za głowę.

Uczniowie w klasie estradowej będą mieli zajęcia nie tylko ze śpiewu i tańca, ale również organizacji koncertów, technik nagłośnienia oraz kulisów występów scenicznych. Jednym z wykładowców prowadzących lekcje został Marcin Miller, lider zespołu "Boys".

Wszystko co związane z estradą, będzie tutaj. Również to, jak założyć dobry zespół typu boysband - powiedział Marcin Miller w rozmowie z Natalią Żyto, reporterką Radia ZET .

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Choć pomysł na discopolową klasę wciąż wzbudza wiele kontrowersji, wychodzi na to, że młodzi uczniowie od podstaw nauczą się wszystkiego, co potrzebne jest do osiągnięcia sukcesu na scenie. Wielu obecnych gwiazdorów dałoby wiele, by posiąść taką wiedzę jak najwcześniej.

Uczniowie nauczą się m.in. jak stworzyć zespół lub napisać hit

Klasa powstała dzięki współpracy szkoły w Michałowie ze znaną wytwórnią muzyczną Green Star, która wydaje płyty m.in. zespołu "Akcent" i "Boys". Władze miasta utrzymują, że to świetny pomysł, ponieważ wcześniejsze utworzenie takich kierunków jak mechaniczny czy budowlany nie odniosło sukcesu.

- Gdybyśmy tworzyli pierwsze liceum poświęcone jazzowi, też byłaby prawdopodobnie krytyka. A kto teraz słucha jazzu? - powiedział Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje dla widzów "Sanatorium miłości". Chodzi o Wiesię, nie jest z nią dobrze
2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

Oczarowany pomysłem wydaje się być również sam minister edukacji narodowej. Entuzjastycznie skomentował doniesienia z Michałowa.

- Nie ma w tym nic złego, żeby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego profesjonalnie przygotowywani. Być może to chwyci – skomentował Dariusz Piontkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. Rodzice usłyszeli w nocy dziwne hałasy i zainstalowali ukrytą kamerę. Gdy zobaczyli nagranie, zamarli
  4. Polacy pogrążeni w żałobie modlą się za jej duszę. Umarła córka, Norbi walczył o jej życie
  5. Grażyna Torbicka z mężem właśnie przekazali radosną nowinę. W końcu im się udało
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News