Kim jest mama Zenka Martyniuka? Prawda o pani Teresie sprawia, że oczy wychodzą z orbit

Kim jest mama Zenka Martyniuka? Prawda o pani Teresie sprawia, że oczy wychodzą z orbit Źródło: YouTube/AKCENT - Oficjalny

Zenek Martyniuk jest topowym gwiazdorem polskiej estrady, za którym szaleją miliony fanów. Jednak dla mieszkańców jego rodzinnej wsi, król disco polo nie jest nieosiągalnym idolem, a chłopakiem z sąsiedztwa. We wsi Gredele wciąż mieszka jego mama. Prawda o pani Teresie jest zdecydowanie zaskakująca.

Zenek Martyniuk urodził się we wsi Gredele. Malutka miejscowość położona jest kilkadziesiąt kilometrów od Białegostoku, blisko granicy z Białorusią. Jeżeli miłośnicy disco polo chcieliby zobaczyć rodzinny dom swojego idola, to właśnie tam należy się udać. Budynek nadal stoi - choć pewnie pielgrzymki fanów zakłóciłyby spokój wciąż mieszkającej tam rodzinie Martyniuka.

Zenek Martyniuk pochodzi z pracowitej rodziny. Mama wciąż aktywna zawodowo

Dom w Gredelach jest dla Martyniuka dosłownie "rodzinny". Muzyk urodził się w kuchni.

- W ciąży kopałam kartofle. Poczułam, że zaczyna się poród, wróciłam do domu i urodziłam w letniej kuchni. Tej, przy której siedzimy - wspomina matka króla disco polo.

Pani Teresa ma 70 lat, ale wciąż jest bardzo aktywna. Choć jest na emeryturze, nadal prowadzi miejscowy punkt skupu mleka. To robi wrażenie! Mama Zenka Martyniuka po prostu nie lubi się nudzić i tracić czasu. Wciąż ma siły, by pracować w skupie.

- To nawet już nie chodzi o pieniądze, ale o to, by mama miała zajęcie. Bo jak człowiek całe życie ciężko pracował, to i potem, na starość, nie potrafi usiedzieć w miejscu - opowiada w rozmowie z serwisem Współczesna.pl siostra króla disco polo, Wioletta. 

Zenek Martyniuk pochodzi z bardzo pracowitej rodziny. Aktywna jest nie tylko mama gwiazdora, lecz także siostra. Ostatnio pracuje nad ciekawym projektem: w stodole gromadzi stare maszyny i narzędzia rolnicze. Chce urządzić tam miniskansen.

Zenek Martyniuk nie zapomina o swojej rodzinnej wsi. Pokój cały czas na niego czeka

I mama, i siostra Matyniuka są dumne z jego osiągnięć. Jedyny minus fantastycznej kariery to, ich zdaniem, brak czasu. Chciałyby, aby muzyk przyjeżdżał do domu częściej. Ale gwiazdor i tak nie zapomina o swojej rodzinnej wsi. Odwiedza Gredele na każde święta i podczas miejscowego odpustu, ale wpada też podczas innych okazji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zenek przyjeżdża do nas, kiedy tylko może, ale, niestety, rzadko udaje mu się trafić na niedzielny obiad - przyznaje Wioletta w rozmowie z Współczesna.pl.

- Raczej wpada tu w ciągu tygodnia, kiedy nie ma koncertów. Czasem nawet nocuje w swoim pokoju na poddaszu! - dodaje.

Gdy król disco polo przyjeżdża, rodzina organizuje grilla, zaprasza na poczęstunek sąsiadów. Zenek jest bardzo dobrze wspominany przez sąsiadów. Zgodnie potwierdzają, że nawet gdy już osiągnął ogólnopolską sławę, nie wywyższał się i można z nim było normalnie porozmawiać. Także w gwarze, którą Martyniuk umie się posługiwać. Wszyscy są dumni, że z ich małej wsi wyszedł na świat uwielbiany przez tysiące gwiazdor.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szok! Znana aktorka PRZESADZIŁA z operacjami plastycznymi. Gwiazda STRASZY wyglądem i nie przypomina dawnej siebie. Fani są PRZERAŻENI
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Przenigdy nie kupuj takiej popularnej wody w sklepach. Miała być zdrowa, a może być rakotwórcza
  4. W portfelu znalazł list od żony, który napisała tuż przed śmiercią. Złapiesz się za głowę, tak mocne są to słowa
  5. Wygląd córki Roberta Janowskiego onieśmiela. Nastolatka skradnie serca wielu Polaków
  6. Przyjaciel rozdaje rzeczy po zmarłej gwieździe "Świata według Kiepskich". Zdumiewające doniesienia
     
      

Źródło: Plus Współczesna.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News