Totalna przesada. W mediach pojawiły się informacje, że Zenek Martyniuk nie żyje

Totalna przesada. W mediach pojawiły się informacje, że Zenek Martyniuk nie żyje Źródło: YouTube/Polsat

Zenek Martyniuk padł ofiarą obrzydliwego oszustwa. Po sieci krążą informacje o śmierci króla disco polo. Niewykluczone, że post z fake newsem ma drugie dno. Niestety, to nie pierwszy tego przypadek, w którym przedstawiana jest fałszywa wiadomość o śmierci największej gwiazdy polskiej muzyki popularnej.

Zenek Martyniuk padł ofiarą fałszywej informacji, według której nie żyje. Ta szokująca informacja krąży po Internecie w formie posta na Facebooku. Trzeba przyznać, że treść wpisu może szczerze zaniepokoić. Widzimy zdjęcia z wypadku i link kierujący do szczegółów. Nie dziwi, że wstrząśnięci fani, chcąc dowiedzieć się, co się stało, klikają w łącze. To może być duży błąd.

Zenek Martyniuk ofiarą fake newsa. Na Facebooku rozchodzą się nieprawdziwe posty o jego śmierci

Król disco polo przyciąga uwagę. Ogromna ilość fanów sprawia, że jego nazwisko zapewnia sporą dawkę "klików". Wykorzystują to twórcy fake newsów. Tym razem "poinformowali", że Zenek Martyniuk zginął w wypadku samochodowym (którym już z kolei?) i jest to najbardziej skrajny przykład obrzydliwego wykorzystania gwiazdora do swoich celów. Wcześniej zdarzały się inne, bardziej niewinne próby zainteresowania internautów - przykładowo, oszuści informowali o wspólnym projekcie Martyniuka i Marcina Millera. Być może efekty nie były zadowalające, gdyż po sieci zaczęły krążyć informacje o śmierci króla disco polo.

Jak wylicza portal Disco-polo.info, w tym roku były już cztery przypadki fake newsa o śmiertelnym wypadku, którego ofiarą padł Zenek Martyniuk. I każda z nich, udostępniana przez zaniepokojonych internautów, zaczynała żyć własnym życiem. Tymczasem muzyk ma się dobrze i nie przestaje koncertować. Wielu zaniepokojonych fanów disco polo jednak klika w link. Gdy odkrywają prawdę, że to kłamstwo, czują dużą ulgę i nawet nie wiedzą, że mogli paść ofiarą nie tyle obrzydliwego żartu, co sprytnego oszustwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fake news - prosty sposób na kradzież danych

Niektóre fake newsy są tworzone dla żartu, a ich twórca ma satysfakcję, że nabrał tysiące ludzi. Często jednak ich cel jest inny. Chodzi o wyłudzanie danych czy infekowanie komputera. Znane nazwisko przyciąga uwagę internautów, którzy klikają w podany link do rzekomego źródła. 

Pod linkiem może być już wszystko. W najlepszym przypadku - fałszywa strona, która zażąda opłaty za pokazanie zdjęć z fikcyjnego wypadku. Wtedy uważnemu użytkownikowi Internetu powinna już zapalić się lampka ostrzegawcza. W najgorszym razie - już samo kliknięcie spowoduje zainfekowanie urządzenia i przejęcie danych. Co robić, gdy wiadomość tak nami wstrząśnie, że musimy się przekonać, czy jest prawdziwa? Najlepiej sprawdzić to w innych, zaufanych źródłach. 

Źródło: Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Totalna przesada. W mediach pojawiły się informacje, że Zenek Martyniuk nie żyje
  4. Rodzina Anny Przybylskiej podjęła zdumiewającą decyzję. Dzieci zmarłej aktorki tego bardzo potrzebują
  5. Dopiero teraz ta informacja dostała się do polskich mediów. Aktorka serialu "Ranczo" siedziała w areszcie, odbierze wam mowę
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. 14-letnia Roksana Węgiel wygina się w stroju kąpielowym. Będziecie w szoku, potworna burza w sieci (FOTO)
     

Źródło: Disco-polo.info, Wyborcza24.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News