Znanej dziennikarce puściły nerwy. Zenek Martyniuk zmieszany z błotem

Znanej dziennikarce puściły nerwy. Zenek Martyniuk zmieszany z błotem Źródło: Fot. Facebook - Akcent Polska

Zenek Martyniuk jest uznawany za jednego z najbardziej popularnych polskich wykonawców bez podziału na gatunki muzyczne. Doświadczony wokalista ma wierne grono fanów, jednak jak się okazuje, coraz częściej pojawiają się także krytycy jego twórczości. Do tej grupy dołączyła jedna ze znanych polskich dziennikarek.

Zenek Martyniuk wyrobił sobie nazwisko w polskiej branży muzycznej latami koncertowania i tworzenia wielkich przebojów wraz z zespołem Akcent. Jest on jednym z niewielu polskich muzyków, którzy nie skupiają wokół siebie zbyt wielu krytyków – wydawałoby się wręcz, że Zenka trudno jest nie darzyć sympatią.

Jak się jednak okazuje, są osoby, które wstydzą się, że to właśnie w naszym kraju muzyka disco polo może święcić wielkie triumfy. Zalicza się do nich Katarzyna Janowska, była dziennikarka TVP, która obecnie pracuje jako szefowa działu Kultura w Onecie

Zenek Martyniuk ma też hejterów

Dziennikarka wypowiedziała się w związku z plebiscytem O!Lśnienia, który wybierze postać lub zespół roku. Głosować będą czytelnicy Onetu. Wśród nominowanych znaleźli się między innymi Paweł Pawlikowski, Katarzyna Nosowska czy Behemoth. W rozmowie z serwisem Plejada Katarzyna Janowska postanowiła wypowiedzieć się na temat własnych odczuć dotyczących muzyki disco polo.

- To muzyka, którą trudno mi się zachwycić, choć nie ukrywam, że kiedyś bawiłam się z przyjaciółmi przy piosence "Oczy zielone". Ale ubolewam nad tym, że teraz mainstreamem są Sławomir i Zenek Martyniuk, a nie artyści na miarę Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty, których piosenki przed laty śpiewała cała Polska. To oni wygrywali popularne festiwale, ich piosenki znała cała Polska. A były to teksty i muzyka na najwyższym poziomie. To oni kształtowali gust i wrażliwość Polaków - mówi Janowska.

Zenek Martyniuk ostro skrytykowany

- Muzyka disco polo jest kompletnie niewymagająca – podobnie jak najnowsze filmy Patryka Vegi. Muzyka disco polo to muzyka banału, a banał łatwo wpada w ucho, łatwo się sprzedaje, ale też nic po nim nie zostaje. Nie chcę się kłócić z masowym gustem, bo wiadomo, że ludzie lubią rzeczy nieskomplikowane, ale przykro mi, że media publiczne tak nachalnie promują taką muzykę - twierdzi kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wygląda więc na to, że Zenek Martyniuk ma również swoich krytyków, jednak póki co trzeba przyznać, że jest on artystą, który wciąż cieszy się ogromną sławą i sympatią Polaków. A komentarz dziennikarki raczej tego nie zmieni. Wielokrotnie był on nagradzany w różnych plebiscytach, nie tylko przed laty, lecz również obecnie. Jego kariera muzyczna trwa i wciąż rozwija się pomimo upływu lat, a Zenek Martyniuk nadal może cieszyć się tłumami fanów na koncertach i ogromną sprzedażą płyt, które regularnie wydaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Tak wygląda dom, który Justyna Żyła dostała po rozwodzie. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. 50-latka myślała, że przechodzi menopauzę. Diagnoza lekarza odebrała jej mowę
  5. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  6. Burza wokół Małgorzaty Rozenek. Do sieci trafiło jej zdjęcie po seksie
  7. Znanej dziennikarce puściły nerwy. Zenek Martyniuk zmieszany z błotem

źródło: Plejada

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News