NATO zaliczyło wpadkę równie żenującą, co przerażającą. Wychodzi na to, że mało doświadczony włamywacz może wykraść z magazynów Paktu zabójczą broń.

NATO zostało okradzione. O zdarzeniu poinformował minister obrony Portugalii. Ze znajdującego się w kraju magazynu wykradziono broń i amunicję. Wiemy na pewno, że zniknęły ręczne granaty i amunicja kalibru 9 mm.

Dopiero po kradzieży okazało się, że wojskowy magazyn nie był wystarczająco dobrze chroniony. Brakowało w nim kamer. Teren wokół niego patrolowali żołnierze.

Tym, co najbardziej rozbraja w kradzieży jest sposób, w jaki została dokonana. Włamywacze wycięli dziurę w siatce, odgradzającej teren, na którym znajdował się magazyn. W ten sposób dostali się do niego.

Azeredo Lopes, minister obrony Portugalii, określił włamanie jako „profesjonalne”. Zostały już o nim poinformowane kraje członkowskie NATO i Unii Europejskiej. Dokładne straty nie zostały jeszcze w pełni oszacowane. Poza wspomnianymi granatami i amunicją, wojsko i Ministerstwo Obrony mówią o „prawdopodobnej” kradzieży broni.

źródło: Wprost

...

Zobacz również