Zelnik: Z in vitro rodzą się koszmarnie chore i połamane dzieci

Zelnik: Z in vitro rodzą się koszmarnie chore i połamane dzieci Źródło:

Aktor Jerzy Zelnik, który publicznie popierał kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w programie "Tak Jest" w TVN24 stwierdził, że dzieci z in vitro rodzą się "chore i koszmarnie połamane". Wypowiedź aktora oburzyła środowiska walczące o refundacje zapłodnień in vitro oraz lekarzy.

W programie Andrzeja Morozowskiego zaproszeni goście (Jerzy Zielnik i Maciej Maleńczuk) rozmawiali na temat nowego prezydenta RP Andrzeja Dudy. W pewnym momencie prowadzący program zapytał czy nowy prezydent będzie także prezydentem par małżeńskich, które chcą skorzystać z zapłodnienia in vitro.

- Dla niektórych coś takiego małego to nie jest człowiek. Dla mnie to jest człowiek. A my traktujemy to jak jakiś śmieć. Rodzą się z tego in vitro liczne dzieciaki jakieś koszmarnie chore, połamane - powiedział aktor.

Aktor ciągnąc dalej swoją wypowiedź pytał dlaczego takie pary nie sięgają po naprotechnologię.

Słowa aktora wywołały także oburzenie wśród części polskich lekarzy, którzy opinię Zielnika nazywają "grubą przesadą". Na dowód przytaczają liczne badania, które wykazują m.in. to, że nie ma większych różnic w odsetkach dzieci z wadami wrodzonymi poczętymi naturalnie czy w wyniku in vitro i problemem nie jest technika zapłodnienia a uwarunkowania genetyczne bezpłodnych rodziców.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Tak jest, tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News