Masz próchnicę i zwlekasz z wizytą u dentysty? Narażasz swoje serce na śmiertelne niebezpieczeństwo

Masz próchnicę i zwlekasz z wizytą u dentysty? Narażasz swoje serce na śmiertelne niebezpieczeństwo Źródło: unsplash.com/Eddie Kopp

Zęby są bardzo ważne, ponieważ można z nich wyczytać zdecydowanie więcej o naszym zdrowiu, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Okazuje się, że nie tylko. Są także zwierciadłem całego naszego organizmu.

Zęby są dla nas wszystkich bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. Dbałość o jamę ustną stawiamy na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o higienę. Mycie zębów i używanie nici dentystycznej oraz płynu weszło już nam w nawyk. O zęby dbamy przede wszystkim ze względów estetycznych. Uśmiechając się czy śmiejąc prezentujemy nasze pełne uzębienie. Jednak warto zwrócić na nie uwagę ze względu na nasze zdrowie

Twierdzi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ponieważ znajdujemy w nich wszystkie tajemnice. Nasza twarz może nam zdradzić sekrety naszego zdrowia, a nawet kondycji niektórych narządów. A co z zębami? Co takiego można z nich wyczytać?

Zęby zwierciadłem stanu zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

</p

Zgodnie ze zdaniem stomatologów to w jamie ustnej możemy zaobserwować pierwsze symptomy chorób. Regularne wizyty w gabinecie dadzą nam nie tylko obraz stanu zdrowia naszych zębów, ale też zdrowia całego organizmu. Pojawiająca się nadwrażliwość, nadmierne psucie czy rany mogą być oznaką, że brakuje nam odpowiednich składników odżywczych. 

Jednak nie tylko. Bakterie z jamy ustnej mogą przez krwiobieg zawędrować do innych organów. Szczególnie narażone jest serce. Próchnica, która mnoży bakterie może doprowadzić do zapalenia wsierdzia, uszkodzenia zastawek, a w skrajnych przypadkach do miażdżycy i choroby niedokrwiennej serca.

Oprócz serca z powodu odpowiedniej higieny możemy doprowadzić do cukrzycy. Cukier powoduje pojawienie się w jamie ustnej infekcji, które z kolei prowadzą do stanów zapalnych. Następny wróg naszych zębów to stres. Osoby narażone na stresujące sytuację często mają starte szkliwo poprzez zagryzanie zębów. W kryzysowych sytuacjach warto pamiętać aby rozluźnić nieco szczękę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany muzyk jest w szpitalu, jego stan jest krytyczny. Rodzina prosi o modlitwę
2. Zaciągnął 12-latkę w krzaki i brutalnie zgwałcił. Potem oddał koledze, który nie miał dla niej litości

Dzięki zwróceniu uwagi na kolor naszych dziąseł możemy dowiedzieć się czy nie cierpimy na anemię. Jasnoróżowe dziąsła są oznaką tego, że w naszym organizmie brak jest magnezu. Podczas wizyty u dentysty musimy być świadomi tego, że zaburzenia odżywiania takie jak anemia czy bulimia wyjdą na jaw po pierwszym spojrzeniu. Osoby, które prowokują wymioty mają zniszczone szkliwo, obrzęk gardła i ślinianek. Spowodowane jest to kwasem żołądkowym, który ma bardzo zły wpływ na uzębienie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 4-latka pogryziona w Pendolino. Personel nie udzielił ŻADNEJ pomocy
  2. Ola Kwaśniewska ogłosiła radosną nowinę. Zewsząd spływają gratulacje
  3. Świeżo upieczona mama odwiedza syna wcześniaka w szpitalu. Jak widzi, co zrobiły z nim pielęgniarki, zalewa się łzami
  4. Burza po mocnych słowach Dziewulskiego o śmierci Woźniak-Staraka. Rodzinie zmarłego może być przykro
  5. Mały chłopiec odrabiał lekcje przy świetle ulicznych latarni. Zobaczył to mężczyzna z drugiego końca świata i natychmiast zareagował

źródło: portal abc zdrowie

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News