Na drogach, po których poruszają się szybko samochody można czasem niestety znaleźć zabite zwierzęta, które miały na tyle pecha, że wpadły pod koła pojazdów. Zazwyczaj usuwa się ich martwe ciała z jezdni, jednak jedna z miłośniczek mody postanowiła wykorzystać napotkaną okazję i użyła ciało martwego kota do zrobienia torebki. Kobieta wystawiła swój „produkt” na internetową aukcję czym oczywiście wywołała burzę. 

Claire Hobbs z Christchurch w  Nowej Zelandii jadąc pewnego dnia drogą zauważyła na poboczu ciało potrąconego kota. Kobieta niewiele się zastanawiając zatrzymała swój samochód i wzięła ciało martwego kota do domu.

Hobbs szybko zabrała się do szycia „stylowej” torebki, którą po ukończeniu wystawiła na internetową aukcję za 1400 dolarów nowozelandzkich (ok. 4 tys. złotych).

Jak można było się spodziewać jej aukcja wywołała prawdziwą burzę w sieci. Duża część internautów poczuła się oburzona, że sprzedaje się torebkę zrobioną ze domowego zwierzęcia.

Co jednak ciekawe, pojawiły się także głosy, które broniły Claire Hobbs. Jedna z internautek była tak zauroczona torebką z kota, że postanowiła zrobić wszystko, by ją kupić dla swojej córki, która jest miłośniczką kotów.

kot

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: the fad

...

Zobacz również