Ze szczątkami Jana Pawła II zrobiono coś szokującego

Ze szczątkami Jana Pawła II zrobiono coś szokującego

Aż trudno w to uwierzyć, ale szczątki Jana Pawła II  zostaną wysłane do... Afganistanu. Nie wszystkim  ta idea przypadła do gustu. Pojawiają się głosy krytyczne w tej sprawie. Skąd taka decyzja?

Zbliżają się święta wielkanocne. W ramach rekolekcji postanowiono wysłać do Afganistanu relikwie papieża Polaka. Niektórzy krytykują ten pomysł.

Szczątki Jana Pawła II odwiedzą bazy wojskowe w Afganistanie

ZOBACZ TAKŻE: Odtajniono dokumenty o śmierci papieża. Jan Paweł II popełnił... O co chodzi? Mianowicie o to, że wymyślono, iż polscy żołnierze przebywający na misji w Afganistanie będą mieć rekolekcje. Kapelan wojskowy ma odwiedzić wszystkie bazy wojskowe na terenie tego kraju. Sprawa podzieliła środowisko wojskowe. Generał Roman Polko uważa, że to nie jest ani odpowiedni czas, ani odpowiednie miejsce na takie inicjatywy. - To niecodzienne wydarzenie ma miejsce po raz pierwszy w historii Polskiego Kontyngentu Wojskowego i ma na celu spotkanie z osobą, nauczaniem i świadectwem życia tego wielkiego Polaka w czasie Wielkiego Postu na ziemi afgańskiej - wyjaśnił porucznik Zbigniew Kuźniar. Kuźniar zapowiada, że szczątki Jana Pawła II przybędą do wszystkich baz w Afganistanie, w których przebywają polscy żołnierze. - Relikwie wraz z kapelanem VII zmiany ks. mjr. dr. Sebastianem Piekarskim dotrą do wszystkich baz wojskowych, w których stacjonują polscy żołnierze na terenie całego Afganistanu. Dotrą one również do baz wojsk specjalnych: Hunter i Morehead, gdzie na spotkanie, w czasie rekolekcyjnego dnia skupienia, oczekują żołnierze sił koalicyjnych. W związku z przypadającą na 2018 rok setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, żołnierze mają zapoznać się z nauczaniem papieża związanym z naszym krajem.

Żołnierze mają zapoznać się z patriotycznymi naukami papieża

ZOBACZ TAKŻE: Ostrzeżenie! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił jedną z największych tajemnic kościoła - W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie również przybliżone żołnierzom polskim nauczanie św. Jana Pawła II związane z naszą Ojczyzną, co ma utwierdzić w nich ducha służby i patriotyzmu. Takie przeżycie duchowe rekolekcji ma również umocnić więzy między żołnierzami polskimi i sił koalicji - powiedział oficer prasowy. Kapelan ma być eskortowany przez oddział polskich żołnierzy, w związku z niebezpieczeństwami jakie czyhają w Afganistanie. Pomysł krytykuje generał Roman Polko, który uważa że na misjach wojskowych emocje nie są wskazane. - Nieraz powtarzałem żołnierzom, że emocje zostawiamy z boku, żołnierz ciałem i duchem ma być obecny w miejscu realizacji misji, a fakt, że w tym czasie w Polsce są święta, można w symboliczny sposób uczcić, ale nie można przesadzać. W Stanach Zjednoczonych podczas kursu Rangers przeżywałem Wielkanoc, dano nam kwadrans na chwilę skupienia i tyle było świętowania - powiedział. Źródło: opole.wyborcza.pl Następny artykuł