Ze strony TK zniknęły tytuły profesorów. Internauci wskazują na zaskakujący zbieg okoliczności

Ze strony TK zniknęły tytuły profesorów. Internauci wskazują na zaskakujący zbieg okoliczności Źródło: fot. kancelaria prezydenta

Niedawno z rządowej strony Trybunału Konstytucyjnego zniknęły tytuły profesorskie, które wcześniej były przypisane do poszczególnych sędziów. Dlaczego? Oficjalnego wyjaśnienia nie ma, ale internauci ukuli swoją teorię.

Do tej pory na stronie trybunał.gov.pl mogliśmy przeczytać m. in. o profesorze Marku Zubiku czy profesor Małgorzacie Pyziak-Szafnickiej. Tytuły jednak zniknęły i są dostępne jedynie po wejściu na konkretną stronę z biogramem. Powód zmiany? Prawdopodobnie ma to związek z nową prezes Trybunału. Nowo wybrana prezes Trybunału Konstytucyjnego jako jedna z nielicznych w gronie sędziów nie posiada tytułu profesorskiego. Julia Przyłębska, choć zajmuje najwyższe stanowisko w TK, jest jedynie magistrem prawa. Trzeba jednak zaznaczyć, że zbieg okoliczności, choć zaskakujący, nie koniecznie musiał być powodem, dla którego ze strony zniknęły tytuły profesorskie. Nie wiadomo też, czy to właśnie Przyłębska zainicjowała zmiany. Można być natomiast pewnym, że mogłaby to zrobić. Tego, jak było naprawdę prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News