Zdumiewający pomysł PiS. Chcą umieścić polską flagę na...

Zdumiewający pomysł PiS. Chcą umieścić polską flagę na...

Flaga Rzeczpospolitej Polskiej jest symbolem narodowym, którego kolory i rozmiar określa odpowiednia ustawa. Zobaczyć ją można nie tylko podczas świąt, ale również zawodów sportowych. Poseł PiS natomiast znalazł dla niej całkowicie nowe zastosowanie.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Gonciarz wystosował interpelację do Ministerstwa Rozwoju i Finansów na czele z Mateuszem Morawieckim, w której zamieścił pomysł, by na paragonach fiskalnych zamieszczać polską flagę. Wszystko po to, by wzorem Irlandii, klient sklepu wiedział, które z zakupionych produktów, pochodzą z Polski oraz ile za nie zapłacił. - Zachęcenie naszych rodzimych sieci handlowych do wprowadzenia podobnego sposobu oznaczania polskich produktów sprawiłoby, że wielu konsumentów poczułoby się lepiej i świadomiej ze swoją zawartością koszyka, wiedząc, że kupuje polskie produkty. W wielu przypadkach łatwiejszy stanie się również wybór w zakupie tego samego artykułu, których na sklepowych półkach znajduje się bardzo wiele - napisał we wniosku poseł.

Powodem wyborcy

W rozmowie z dziennikarzami Gonciarz zaznaczył, że motywacją do złożenia interpelacji było głównie zdanie wyborców. Mieli oni zwracać mu uwagę na fakt, że robiąc zakupy, nie są zawsze w stanie stwierdzić, czy to, co kupili, pochodzi z Polski. Stwierdził też, że na paragonach może widnieć flaga, skrót "PL" lub inny symbol odnoszący się do naszego kraju. - Wielu wyborców zwraca mi uwagę na to, że nie wiedzą, jakie produkty kupują, a woleliby wybierać rzeczy produkowane w naszym kraju. Dlatego wystąpiłem do ministra, by zachęcił sklepy do takiej promocji polskich produktów - powiedział Gonciarz. źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News