Flaga Rzeczpospolitej Polskiej jest symbolem narodowym, którego kolory i rozmiar określa odpowiednia ustawa. Zobaczyć ją można nie tylko podczas świąt, ale również zawodów sportowych. Poseł PiS natomiast znalazł dla niej całkowicie nowe zastosowanie.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Gonciarz wystosował interpelację do Ministerstwa Rozwoju i Finansów na czele z Mateuszem Morawieckim, w której zamieścił pomysł, by na paragonach fiskalnych zamieszczać polską flagę. Wszystko po to, by wzorem Irlandii, klient sklepu wiedział, które z zakupionych produktów, pochodzą z Polski oraz ile za nie zapłacił.

– Zachęcenie naszych rodzimych sieci handlowych do wprowadzenia podobnego sposobu oznaczania polskich produktów sprawiłoby, że wielu konsumentów poczułoby się lepiej i świadomiej ze swoją zawartością koszyka, wiedząc, że kupuje polskie produkty. W wielu przypadkach łatwiejszy stanie się również wybór w zakupie tego samego artykułu, których na sklepowych półkach znajduje się bardzo wiele – napisał we wniosku poseł.

Powodem wyborcy

W rozmowie z dziennikarzami Gonciarz zaznaczył, że motywacją do złożenia interpelacji było głównie zdanie wyborców. Mieli oni zwracać mu uwagę na fakt, że robiąc zakupy, nie są zawsze w stanie stwierdzić, czy to, co kupili, pochodzi z Polski. Stwierdził też, że na paragonach może widnieć flaga, skrót „PL” lub inny symbol odnoszący się do naszego kraju.

– Wielu wyborców zwraca mi uwagę na to, że nie wiedzą, jakie produkty kupują, a woleliby wybierać rzeczy produkowane w naszym kraju. Dlatego wystąpiłem do ministra, by zachęcił sklepy do takiej promocji polskich produktów – powiedział Gonciarz.

źródło: wp.pl

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

...

Zobacz również