Papież Franciszek podjął bardzo kontrowersyjną decyzję. Do Papieskiej Akademii Życia powołał osobę o poglądach mocno odbiegających od oficjalnej linii kościoła.

Nigel Biggar, bo o niego chodzi, znany jest ze swojego niestandardowego, jak na okoliczności, podejścia do aborcji. Anglikański profesor teologii moralnej i duszpasterskiej uważa bowiem, że zabieg usuwania ciąży powinien być legalny do jej 18. tygodnia.

Nie jest jasne, czy płód jest tym samym co dorosły człowiek, a co za tym idzie – nie wiadomo, czy zasługują na takie samo traktowanie – twierdzi Nigel Biggar.

Na pozór decyzja papieża powinna przypaść do gustu środowiskom lewicowym. Kiedy jednak dokładniej przyjrzeć się poglądom Biggara okazuje się, iż jest on krytykiem pacyfizmu. W swojej książce „W obronie wojny” usprawiedliwiał m.in. inwazję na Irak z 2003 roku.

Nie tylko internauci ale i przedstawiciele kościoła są zszokowani decyzją Franciszka. Nazywają papieża „zbyt tolerancyjnym”.

Módlmy się za Kościół i Papieża.Popierający aborcję do 18 tyg filozof N.Biggar został powołany przez Franciszka do Papieskiej Akademii Życia – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

Nie pojmuję tego. Jak dla mnie Papież jest zbyt”tolerancyjny” – wtórowała mu jedna z internautek.

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również