Amerykańskie media ujawniają. Stan zdrowia Kaczyńskiego jest tragiczny

Amerykańskie media ujawniają. Stan zdrowia Kaczyńskiego jest tragiczny

Jarosław Kaczyński ma poważne problemy ze zdrowiem już od kilku miesięcy. Polacy przez tygodnie zastanawiali się, dlaczego prezes PiS trafił na tak długi czas do szpitala. Teraz zarówno wiadomość o jego osłabieniu, jak i wątpliwości na temat potencjalnego zastępcy trafiły za ocean. Amerykańskie media zaczęły spekulować.

Powszechnie wiadomo, że Jarosław Kaczyński jest obecnie najważniejszym człowiekiem w polskiej polityce. Jako prezes partii rządzącej ma duże możliwości decydowania o przyszłości kraju. Tym bardziej niepokoi obywateli stan jego zdrowia. Kaczyński pokazuje się w mediach tylko sporadycznie i choć stara się robić dobrą minę do złej gry, to widać, że bardzo osłabł - porusza się o kuli, jest blady, ma wychudzoną twarz, a jego włosy stały się wyraźnie rzadsze. Zdjęcia słabego, schorowanego Kaczyńskiego dotarły za ocean. Jedna z największych amerykańskich gazet - "New York Times" - opisała obecną sytuację polityczną naszego kraju i dokładnie zagłębiła się w problemy zdrowotne prezesa. Takiego opisu się nie spodziewaliśmy.

Jarosław Kaczyński jest bardzo chory. Co o nim piszą amerykańskie gazety?

"New York Times" zaczyna swój tekst bardzo pesymistycznym słowami. - Polska jest na rozdrożu - czytamy. Można jednak przyznać, że zdanie to nie było zapisane bezpodstawnie. W Polsce faktycznie źle się dzieje, a świadczą o tym przede wszystkim protesty obywateli, powolne odsuwanie się od Unii Europejskiej oraz zachodniej demokracji. Dalej gazeta spekuluje, że to właśnie choroba Kaczyńskiego jest tak tragiczna w skutkach dla polskiej polityki i gospodarki. - W tym krytycznym momencie człowiek, który popchnął Polskę na obecny kurs i który prawdopodobnie zrobił więcej, by ukształtować swój kraj, niż jakikolwiek inny polityk od czasu wyzwolenia się z radzieckiej dominacji trzy dekady temu, jest w dużej mierze nieobecny. Jarosław Kaczyński, 69-letni przywódca rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i najpotężniejszy polityk w Polsce, nie czuje się dobrze - zauważają dziennikarze. Dodają również, że prawdziwy stan zdrowia prezesa jest jedną z najbardziej strzeżonych przez rząd tajemnic, co dodatkowo dodaje podejrzeń, że musi być naprawdę źle. "New York Times" podkreśla także, że nie ma wyraźnie wyznaczonego następcy prezesa. Polska zostanie bez silnego lidera? Obecnie ewentualnymi kandydatami na przejęcie pałeczki mogą być Andrzej Duda, Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki oraz Joachim Brudziński. Żaden z nich nie przyznaje się jednak do takiej opcji otwarcie, a prawdziwy stan zdrowia Kaczyńskiego prawdopodobnie jeszcze przez wiele tygodni pozostanie dla nas tajemnicą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. OFICJALNE! Andrzej Duda ZAWETUJE ustawę PiS
  2. Zmieszali z błotem męża Kaczyńskiej! "Wieśniak, łachmyta i podły flejtuch"
  3. Polskie zwierzęta są masowo zabijane! Polują na nie nawet dzieci
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News