Kasjerzy grożą strajkiem, chodzi o koronawirusa. Afera w sieci sklepów popularnej także w Polsce

Kasjerzy grożą strajkiem, chodzi o koronawirusa. Afera w sieci sklepów popularnej także w Polsce Źródło: Unsplash Markus Spiske

Ostatnie tygodnie bez cienia wątpliwości pokazują, że zdrowie wszystkich może być bardziej zagrożone, niż miało to miejsce zazwyczaj. Kasjerzy jednej z popularnych sieci sklepów w trakcie pandemii zagrozili strajkiem. Czego się domagają?

Kasjerzy w obawie o swoje zdrowie zaczęli grozić swoim pracodawcom strajkiem. Przez pandemię czują się niezwykle zagrożeni i nie zamierzają czekać z założonymi rękoma. Wskazali swoje żądania. Sieć sklepów, w której pracują jest niezwykle popularna w Polsce. 

Pracownicy boją się o swoje zdrowie i zapowiadają strajk

Nie da się ukryć, że pandemia, którą wywołał koronawirus w znacznym stopniu naraziła zdrowie wielu osób na szwank. Liczba zachorowań i ofiar śmiertelnych na całym świecie wciąż rośnie. Niektóre branże jednak muszą w dalszym ciągu funkcjonować ze względu na konieczność zapewnienia podstawowych potrzeb. Należą do nich między innymi sklepy.

Z całą pewnością zrobienie zakupów spożywczych można uznać za niezbędną czynność życiową. W związku z tym kasjerzy muszą zmierzyć się twarzą w twarz z zagrożeniem. W Polsce wiele osób zaobserwowało już wiele obostrzeń dotyczących nabywania produktów. Pracownicy jednej z europejskich sieci sklepów zapowiedzieli strajk

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kasjerzy przedstawili swoje żądania

Kasjerzy grożący strajkiem pracują w sieci sklepów popularnych również w Polsce. Burzę wywołała śmierć jednej z osób. Jak donosi portal dlahandlu.pl, w Vitrolles, na południu Francji pracownicy Carrefour z przerażeniem przyjęli wiadomość o tym, że pod Paryżem zmarła jedna z kasjerek. Natomiast dwie osoby z ich sklepu doznały infekcji. W związku z tym pracownicy placówki nie przyszli do pracy. Kasjerzy bojąc się o swoje zdrowie, zapowiedzieli strajk. 

- Nie wrócimy do pracy, dopóki nie zostaną przeprowadzone działania sanitarne, a w szczególności całkowita dezynfekcja sklepu. Nie możemy ryzykować życiem - powiedział przedstawiciel CGT Fati Poucel, zacytowany przez telewizję BFM TV.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

2. Niemal wszyscy popełniają 1 błąd przy robieniu naleśników. Ważny szczegół, o którym wielu zapomina

Kasjerzy obawiający się o swoje zdrowie domagają się dostarczenia masek, rękawic i żeli antybakteryjnych. Postulują również o zamkniecie działów, które nie należą do niezbędnych. Wymieniają wśród nich punkty RTV i AGD. W przypadku niespełniania żądań francuscy pracownicy Carrefour zdecydują się na strajk. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uciekł ze szpitala, bo nie chciał poddać się badaniom kontrolnym. Policjanci ruszyli za nim w pościg w kombinezonach ochronnych
  2. Legenda skoków narciarskich poprowadzi kadrę rywali Polaków. To były mistrz świata
  3. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Córka Kasi Kowalskiej drugi raz walczy o życie. Były cztery reanimacje
  6. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy

Źródło: dlahandlu pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News