Genialny sposób na błyskawiczne odzyskanie energii po nieprzespanej nocy. Całkowicie regeneruje organizm w kilka minut

Genialny sposób na błyskawiczne odzyskanie energii po nieprzespanej nocy. Całkowicie regeneruje organizm w kilka minut Źródło: unsplash.com/Kinga Cichewicz

Zdrowie to najcenniejsze, czym możemy dysponować. Ważne jest, by utrzymywać je w dobrej kondycji. Często przeszkadza nam w tym niewyspanie - piętrzące się problemy czy duża ilość pracy negatywnie wpływają na samopoczucie. Naukowcy postanowili coś z tym zrobić.

Zdrowie to priorytet w badaniach naukowych. Uczeni starają się zoptymalizować nasze życie poprzez rozwiązywanie problemów. Wiele osób skarży się na kłopoty ze snem - wiadomo już, jak w jedyne 10 minut zregenerować organizm.

Zdrowie to najcenniejsze, co mamy

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie postanowili sprawdzić, czy da się w szybki sposób zregenerować organizm w taki sposób, by nie ucinać sobie drzemki. Chcieli również znaleźć rozwiązanie, które nie zabierałoby wiele czasu. Po długich badaniach udało im się wysnuć wnioski, dzięki którym z powodzeniem opracowali satysfakcjonującą metodę.

Pod lupę zostało wziętych 105 amerykańskich przedsiębiorców. Naukowcy przyjrzeli się ich trybowi życia, a także codziennie mieli wypełniać ankietę oceniającą poziom zmęczenia i zaznaczając, ile godzin przespali. Ważnym pytaniem było też to o codzienną medytację. Ponad 40% osób przyznało, że pracuje więcej niż 50 godzin tygodniowo i śpi mniej niż 6 godzin na dobę. Takie nawyki wcale nie wpływały pozytywnie na ich zdrowie.

Na czym polega trening uważności?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z kolei osoby, które praktykowały mindfulness, czyli medytację lub trening uważności, mimo niepełnych 8 godzin snu na co dzień czuły się wypoczęte i pełne energii. Po przebadaniu kolejnych kilkuset osób naukowcy przekonali się, że mindfulness jest kluczem do sukcesu i wypoczętego ciała. 10-minutowy trening działa jak 44-minutowa drzemka  - jest krótszy i nie wymaga potrzeby kładzenia się do łóżka. To doskonale rozwiązanie dla zabieganych osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Minfulness to nic innego jak skupienie uwagi na swoim ciele, aby to mózg miał szansę odpocząć i zregenerować się. Chodzi o skoncentrowanie się na przepływie oddechu - podczas tego krótkiego zabiegu myśli "nie przebijają się" do mózgu i nie skupiamy się na ważnych sprawach czy też błahostkach. Na pewno pierwsze próby okażą się dość trudne, mimo że całość wygląda banalnie. Trudno utrzymać galopujące myśli na wodzy tak, by nie zaprzątały naszego spokoju. Warto jednak podjąć wysiłek, bowiem efekt jest wprost rewelacyjny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze
  2. Mąż zostawił ją po 37 latach, poprosiła go o tylko jedną, niewinną rzecz. Nie mógł przewidzieć, że to plan paskudnej zemsty
  3. Kwoty wpływające na konto Sochy zwalają z nóg. Ujawnili źródła dochodu gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. ZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć OGROMNE problemy

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł