Lekarze ostrzegają, popularny olej ma drastyczny wpływ na zdrowie. Rujnuje metabolizm i powoduje choroby neurologiczne

Lekarze ostrzegają, popularny olej ma drastyczny wpływ na zdrowie. Rujnuje metabolizm i powoduje choroby neurologiczne Źródło: pixabay.com/congerdesign

Zdrowie jest zagrożone przez spożywanie jednego, popularnego produktu. Badania wykazały jego niepokojące działanie na organizm i geny. Powoduje wiele ciężkich chorób.

Zdrowie mamy jedno, nie warto niepotrzebnie ryzykować i pogarszać swoje samopoczucie. Kluczowe dla zdrowia jest m.in. odżywianie. Jeden produkt, którego używa większość osób, jest nadzwyczaj szkodliwy.

Zdrowie jest najważniejsze - pozbądźcie się tego oleju z kuchni i zastąpcie go olejem kokosowym

Okazuje się, że to, co bierzemy za zdrową żywność, w tym właśnie oleje, mogą mieć zgubny wpływ na nasze zdrowie. Naukowcy postanowili wziąć pod lupę oleje. Jeden z nich okazał się być rujnujący dla naszego zdrowia. Badania, które zostały przeprowadzone na myszach, wykazały to, czego najbardziej się obawiano. Olej sojowy powoduje wiele zaburzeń - wliczając w to choroby metaboliczne. Winowajcą może być zawarty w nim kwas linolowy.

W badaniu przebadano również olej kokosowy, który ma o wiele lepszy wpływ na organizm konsumenta. Jeśli chodzi o olej sojowy, skupiono się na tym, jak wpływa na ekspresję genów znajdujących się w podwzgórzu. Własnie ta część mózgu odpowiada za regulację metabolizmu. Myszy podzielono na 3 grupy - podawano im odpowiednio: olej kokosowy, olej sojowy z kwasem i ten bez kwasu. Wnioski były jednoznaczne: olej z kwasem linolowym miał ogromny wpływ na metabolizm, choroby neurologiczne i stany zapalne powstałe u myszy. Jakie choroby może wywołać olej sojowy?

Schizofrenia, depresja, Alzheimer - wszystko przez jeden produkt

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naukowcy wykazali, że kwas linolowy wyraźnie zmienił geny związane z zachorowaniami na schizofrenię,  depresję i chorobę Alzheimera. Mało tego - olej sojowy mocno wpłynął na wydzielanie oksytocyny, potocznie nazywanej "hormonem szczęścia/miłości". Zaburzenia związane z jej wydzielaniem ściśle oddziałują na pojawianie się depresji. Stwierdzono także, że myszy zażywające olej sojowy przestały tolerować glukozę.

Dzisiaj grzeje: 1. Najpiękniejsza pani pilot na całym świecie. Internauci za nią szaleją, wygląda nieziemsko
2. Pilny apel polskiej policji. Liczy się czas

Olej z kwasem linolowym i bez kwasu ma podobne destrukcyjne działanie dla naszego zdrowia. Naukowcy skupili się też na kolejnym dziwnym składniku oleju - stigmasterolu. Jednak ten nie ma większego wpływu na  zdrowie i samopoczucie. Badania odnośnie tego produktu nadal będą prowadzone. W tej chwili wiadomo jedno - lepiej wyrzucić olej sojowy ze swojej kuchni. Nie warto niepotrzebnie ryzykować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Starsi pracownicy do zwolnienia? Przez nowe zmiany rządu mogą stracić pracę
  3. Smutne doniesienia o królowej Elżbiecie II. Nagle odwołano wszystkie spotkania, jest naprawdę źle
  4. Lekarze ostrzegają, popularny olej ma drastyczny wpływ na zdrowie. Rujnuje metabolizm i powoduje choroby neurologiczne
  5. Oszustwo w "Kuchennych Rewolucjach". Restauratorka wszystko ujawniła, Gessler opadły ręce

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News