Nietypowe objawy koronawirusa. Występują u 30 procent chorych

Nietypowe objawy koronawirusa. Występują u 30 procent chorych Źródło: Pixabay David Karich

Zdrowie jest priorytetem, ale ostatnio profilaktyka prozdrowotna stała się obowiązkiem każdego z nas. Wykonano kolejne badania, które znów rzucają nowe światło na osoby zarażone koronawirusem. Okazało się, że u wielu pacjentów wystąpiły objawy, które wcześniej nie były brane pod uwagę.

Zdrowie mamy jedno i musimy o nie dbać. W trakcie trwania epidemii koronawirusa część placówek postanowiła ograniczyć swoje działanie, jednak niektóre zabiegi oraz badania muszą być nadal wykonywane.

Zdrowie nasze oraz innych

Zdrowie oraz utrzymanie wysokiej higieny jest teraz bardzo ważne. Dbając o siebie, dbamy także o innych. Duża część pacjentów, którzy została pozytywnie przebadana na obecność koronawirusa, została wzięta pod lupę Amerykańskiej Akademii Otolaryngologicznej, która na swojej stronie internetowej opublikowała wyniki swoich badań. Okazało się, że zdrowie oraz organizmy pacjentów wysyłało im sygnały jeszcze przed pojawieniem się typowych dla COVID-19 objawów. To ważne informacje także dla lekarzy, którzy nadal wykonują swoją pracę i przeprowadzają zabiegi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Na co zwrócić uwagę?

AAO zwróciło uwagę, że u niektórych nie wystąpiły nawet typowe dla zakażenia objawy, a zamiast tego aż u 30 proc. przeanalizowanych przypadków to, że zdrowie nie jest w najlepszej kondycji, objawiało się utratą węchu oraz smaku. Anosmia i ageuzja według włoskich lekarzy może być realnym objawem tego, że wirus jest w naszym organizmie. Brytyjscy uczeni natomiast odradzają wykonywanie endoskopii zatokowej zalecanej w przypadku właśnie utraty węchu, ponieważ to właśnie zatoki oraz drogi oddechowe są głównie atakowane przez wirusa SARS-CoV-2. Stwarza to wysokie ryzyko, że lekarz się zarazi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii

2. Ukryte objawy koronawirusa. Twój nos może dać ci jeden sygnał, że jesteś zarażony

Amerykanie i Chińczycy proszą o większą czujność

Naukowcy na całym świecie niestrudzenie pracują nad zrozumieniem wirusa i ograniczeniem jego rozprzestrzeniania się. Proszą, aby nie lekceważyć także takich objawów jak biegunka, wymioty, ból brzucha czy brak apetytu. Występowały one u pacjentów zarażonych zarówno w Chinach, Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Hendrik Streeck z Uniwersytetu w Bonn potwierdził, że przeprowadził wywiad ze 100 osobami chorymi na COVID-19 i u ponad dwóch trzecich występowały problemy ze smakiem i węchem. Często były to tylko chwilowe problemy i po kilku dniach wszytko wracało do normy, okazuje się jednak, że zdrowie dawało znać o niechcianym intruzie w organizmie. 

Najelepsze newsy dnia: 

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Niestety, nie doczekała się nawet wyników testu na zakażenie. Jej chłopak znalazł ją martwą na podłodze
  4. Nietypowe objawy koronawirusa. Występują u 30 procent chorych
  5. Nagranie z ukrytej kamery pokazało, co tata robi z 4-letnią córką. Mama zobaczyła nagranie i zaniemówiła
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News