Męczą cię zajady? Dla własnego dobra lepiej iść do lekarza, mogą oznaczać nieuleczalną chorobę

Męczą cię zajady? Dla własnego dobra lepiej iść do lekarza, mogą oznaczać nieuleczalną chorobę Źródło: unsplash.com ivanovgood

Zdrowie a zajady. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ten niezwykle powszechny problem, w niektórych przypadkach, może świadczyć o poważnej i nieuleczalnej chorobie. Lepiej więc udać się do lekarza i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Zdrowie zawsze powinno być sprawą priorytetową, bo niewiele trzeba, by je utracić. Organizm człowieka na różne sposoby potrafi alarmować o chorobie, której oczywiste symptomy jeszcze się nie pojawiły lub nie należą do szczególnie niepokojących. Czasem to, co doskonale znamy, może oznaczać poważne problemy. Choć nie w każdym przypadku, zajady mogą być takim właśnie "znakiem ostrzegawczym". 

Męczą cię zajady? Lepiej idź do lekarza i skontroluj swoje zdrowie

Na wstępie warto wyjaśnić, czym tak właściwie są zajady. Jak donosi Interia, jest to dolegliwość, która może dotknąć zarówno dorosłych, jak i dzieci, i najczęściej jest wynikiem infekcji bakteryjnej i grzybiczej. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, stosowanie pomadek ochronnych czy regularna wymiana szczoteczki do zębów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Każdy powinien jednak wiedzieć, że często nawracające zajady nie muszą być wcale wynikiem nieodpowiedniej higieny ust. Zdarza się bowiem, że świadczą one o zupełnie innych problemach zdrowotnych, jak np. o niskiej odporności, niedoborach witamin i minerałów, alergii na nikiel czy, co ważniejsze, o cukrzycy. Ta ostatnia nie powinna być lekceważona. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przyłapali Andrzeja Dudę, nie miał pojęcia, że ktoś patrzy. Wydało się, jak spędza wolny czas

2. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne

Z doniesień Interii wynika, że zajady mogą świadczyć o dopiero rozwijającej się cukrzycy, szczególnie u osób, które nie mają uregulowanego poziomu cukru we krwi. Wówczas organizm stara się wydalić nadmiar glukozy wraz z moczem, co może prowadzić do jego odwodnienia. To z kolei prowadzi do przesuszenia się skóry oraz błon śluzowych, czyli skutkować może większą podatnością na różnego rodzaju infekcje, w tym wspomniane zajady. Jeżeli więc zmagacie się z ciągle nawracającym problemem zajadów, lepiej udajcie się do lekarza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Reprezentant Polski zarażony COVID-19. Cały zespół objęty kwarantanną
  2. Klientka chciała kupić w Biedronce pyszne słodkości. Nagle zobaczyła okropną rzecz, od razu złapała za telefon
  3. Wiadomość o śmierci spadła jak grom, wielka rozpacz. Niestety, nie żyje Kazimierz Pająk
  4. Poszła do lekarza z bólem gardła. Nie do wiary, co wyciągnęli z jej migdałków
  5. Wszyscy trzymali kciuki do samego końca, kondolencje zalewają rodzinę. Niestety, choroba okazała się silniejsza
  6. Szef MSZ odejdzie ze stanowiska. Minister potwierdził informacje

Źródło: Interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News