Masz podobny guzek na swoim nadgarstku? Bardzo zły znak, lepiej natychmiast iść do lekarza

Masz podobny guzek na swoim nadgarstku? Bardzo zły znak, lepiej natychmiast iść do lekarza Źródło: pinterest.com

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego powinniśmy bacznie obserwować swoje ciało i zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości. Jedną z nich może być guzek na nadgarstku, który występuje statystycznie często. Z takim objawem nie należy czekać z wizytą u lekarza.

Zdrowie to najcenniejsze, co mamy. Dlatego powinniśmy o nie dbać i zwracać uwagę na zmiany. Mało kto wie, że guzek lub opuchlizna na dłoni może spowodować poważne powikłania, jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy.

Niektórzy powinni zwrócić większą uwagę na swoje zdrowie. Niewinny guzek jest bardzo groźny

Osoby, które zaniepokoiły się wyglądem swojej ręki, niech nie czekają, aż dziwna opuchlizna samoistnie zejdzie. Zmiana może wyglądać też jak guzek, bardzo łatwo wyczuwalny i widoczny. Z czasem znacznie utrudnia komfortowe poruszanie dłonią i wykonywanie podstawowych czynności. Ból temu towarzyszący mogą zmniejszyć zimne okłady, jednak to nie jest długofalowa metoda radzenia sobie ze zmianą.

Dziwny guzek ma swoją medyczną nazwę - to ganglion, czyli torbiel galaretowata nadgarstka. Może pojawić się też na wewnętrznej powierzchni palców. W jaki sposób powstaje? Najczęściej przez silne przeciążanie - pojawia się u krawcowych, szwaczek, muzyków (głównie tych grających na skrzypcach i pianinie), a także u osób dużo piszących i pracujących przy komputerze. Guzek pojawia się też na skutek zwichnięć, nieleczonych urazów, stanów zapalnych czy też przez chorobę zwyrodnieniową stawów.

Jak wygląda leczenie? Może być dość bolesne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaalarmować powinno nas zaczerwienie i łuszczenie się skóry w miejscu guzka lub opuchlizny, ograniczone ruchy dłonią, a także ból podczas ucisku. Musimy być przygotowani na to, że jeśli lekarz ulży nam w bólu i po ganglionie nie będzie śladu, może z czasem się odnowić - przez charakter pracy. Jednak jak się go pozbyć? Lekarz zleci tzw. zabieg aspiracji, czyli po prostu nacięcie torbieli i odessanie płynu lub zleci kurację kortykosteroidami.

Dzisiaj grzeje: 1. Ciągle nie mogą uwierzyć, że stała się tak wielka tragedia. Niestety nie żyje, wyjątkowo okropna śmierć
2. Mówili, że jest najbrzydszą panną młodą w historii. Teraz wygląda pięknie

Guz może też zniknąć sam z siebie, jednak nie zawsze. Może tak się stać przez ograniczenie ruchów lub noszenie usztywniacza. Jeśli po zabiegach odsysania płynu ganglion regularnie się pojawia, będzie konieczne chirurgiczne usunięcie zmiany. Trzeba pamiętać, że nawet po wycięciu mogą pojawić się powikłania, takie jak infekcje, obrzęki, krwiaki, sztywność stawów, uszkodzenie nerwów i stawów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczą trzy daktyle dziennie. Ich wpływ na nasz organizm jest niesamowity
  2. Nietypowe godziny konkursu skoków narciarskich w Rasnowie. Polscy kibice przecierają oczy ze zdziwienia
  3. Niewiarygodne, jak się zmienił najgrubszy człowiek świata. Schudł 330 kilogramów, nie przypomina dawnego siebie
  4. "Nie ma przypadkowych spotkań". Dagmara z "Królowych życia" dodała wymowne zdjęcie z mężczyzną, fani wolą Jacka
  5. Fakty są przerażające. Wielka przyjemność zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór o 90 procent
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News